(Фото) Погледнете како Ирина Шајк изгледала пред почеток на кариерата

Популарната убавица е една од најпознатите манекенки на планетата, а пред повеќе од 10 години била само Ирина Валерјевна Шајхлисламова, симпатична девојка која што од родната Русија се упатила во светот на големите соништа.

Речиси и да нема личност која што денеска не ја препознава Ирина Шајк, манекенката која што се фотографираше за многубројни насловни страници на познати светски магазини и која што правеше модни ревии за најголемите светски имиња во модата, како што се Кристијан Диор, Шанел, Луј Витон, Версаче, Прада и многу други.

Сепак, најпозната е по фотографиите во бикини кои што ја лансираа на самиот врв во светот на моделингот. Во текот на 2007-та година до 2015-та година, Шајк повеќе пати се фотографираше за „Sport Illustrated Swimsuit“, а и денеска неретко ги радува фановите со провокативните фотографии од плажа.

Инаку Шајк, за оние кои што не знаат, се запишала да студира маркетинг, но потоа одлучила со својата сестра да се запише во училиште за нега на убавина, што била одлука која ѝ го променила животот.

Таму ја забележал агент кој што го восхитила нејзината убавина, па ѝ кажал да се пријави на избор за мис.Ирина се пријавила во 2004-та година, па неочекувано победила, а три години подоцна потпишала договор со престижни светски модни брендови.

Една од нејзините први фотографии кои што биле направени открива како Ирина изгледала кога пристигнала на американското тло и почнала да ја гради светската кариера – насмеана, возбудена, облечена едноставно, но сепак многу убава и единствена како и денеска.

(Фото) Антониа Гиговска ослабе 16 килограми, па се стегна во тесен фустан

Македонската пејачка Антониа Гиговска која симпатиите на публиката ширум Балканот ги освои со учеството на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“ од година во година, како расте и созрева, изгледа се поубаво.

Од неодамна таа со своите фанови сподели дека е на посебен режим на исхрана со кој изгуби 16 килограми и телото го доведе до совршенство.

Пејачката сега изгледа подобро од било кога. На Инстаграм објави фотографија на која е облечена во тесно фустанче, кое го истакнува нејзиното деколте.

Под фотографија доби само комплименти и пофалби.

Погледнете:

(Фото) Скопјанката Елеонора во најмалите бикини што сте ги виделе

Скопјанката Елеонора Миљковиќ која својата популарност ја стекна со учеството во српското реално шоу „Задруга“, каде влезе во конфликт со некои познати личности во Србија, е многу активна на социјалните мрежи.

Таа не крие дека направила неколку корекции на своето тело, кои и тоа како се видливи. Откако стави силикони на градите, Елеонора не престанува да се фотографира разголена, и гордо да го покажува своето совршено тело.

На последната фотографија објавена на нејзиниот Инстаграм профил таа пзоира во минујатурно бикини, кое одлично ги истакнува нејзините облини.

Погледнете:

(Фото) Станија провоцираше пред спиење

Српската старлета Станија Добројевиќ е секогаш актуелна во јавноста и нејзината популарност не стивнува. Со своите силикони, но и со редовното вежбање и правилен начин на исхрана Станија доби совршен изглед на барбика.

Кога и да се спомене нејзиното име, мажите не остануваат рамнодушни, а секоја нејзина објава добива многу реакции. Таа на Инстаграм сподели провокативно видео направено на кауч, на кој менуваше различни пози.

Секако во пшрв план беа нејзините бујни атрибути. Старлетата позираше со широко раширени нозе во секси гаќички со леопард принт, без градник под маичката.

Погледнете:

Популарно