(Фото) Нарачала фустан преку интернет за 10.000 денари - погледнете што и стигнало

Девојка која на социјалната мрежа Тик Ток е потпишана како „аннадинх“ порачала преку интернет фустан кој чинел дури 10.000 денари.

Во видеото кое го објавила на социјалната мрежа покажа што сакала да порача и што ѝ стигнало. Имено, таа сакала долг елегантен фустан, елегантен син фустан со светки, а ѝ стигнало нешто сосема поинакво. Кога видела што добила, не можела да престане да се смее.

Многумина под видеото ѝ оставиле коментари прашувајќи ја каде го купила да знаат да не нарачуваат, некои пишале дека ова го повредува нивниот моден вкус, додека една нејзина пријателка напишѓала дека таа своите клиенти ги советува да не нарачуваат на интернет.

(Фото) Антониа Гиговска ослабе 16 килограми, па се стегна во тесен фустан

Македонската пејачка Антониа Гиговска која симпатиите на публиката ширум Балканот ги освои со учеството на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“ од година во година, како расте и созрева, изгледа се поубаво.

Од неодамна таа со своите фанови сподели дека е на посебен режим на исхрана со кој изгуби 16 килограми и телото го доведе до совршенство.

Пејачката сега изгледа подобро од било кога. На Инстаграм објави фотографија на која е облечена во тесно фустанче, кое го истакнува нејзиното деколте.

Под фотографија доби само комплименти и пофалби.

Погледнете:

(Видео) Песната за возачка дозвола ги руши сите рекорди

„Rolling Stone“ веќе ја нарече песна која што мора да ја знаете, а дали досега сте ја слушнале? Иако сме на средина од месецот јануари, песната „Drivers License“ веќе многумина ја нарекуваат хитот за 2021 година.

Станува збор за дебитанска нумера на 17-годишната ѕвезда на Дизни – Оливија Родриго, која што доминира на музичките листи, но и на социјалните мрежи.

Носталгичната нумера во којa што доминира клавирот се гради како приказна за тоа како ова 17-годишно девојче конечно добило возачка дозвола.

Но, важната околност ја нарушува скршенoто срце – успехот треба да го прослави со своето поранешно момче кое што ја оставило поради „повозрасни русокоси девојки“, пее Родриго. Песната е објавена пред 7 дена и досега веќе има 28 милиони прегледи на Јутјуб.

Само три дена по премиерата, песната го срушила и рекордот на „Spotify“ – стана нумера која што најмногу била преслушувана во текот на еден ден, дури 15 милиони пати.

Па, поради тоа се огласиле и од „Spotify“: „Ова не може да се спореди со ништо друго досега. Никогаш не е забележан друг нов уметник кој што толку доминирал на самиот почеток и едноставно успехот продолжува да расте. Без преседан е“.

(Фото) Скопјанката Елеонора во најмалите бикини што сте ги виделе

Скопјанката Елеонора Миљковиќ која својата популарност ја стекна со учеството во српското реално шоу „Задруга“, каде влезе во конфликт со некои познати личности во Србија, е многу активна на социјалните мрежи.

Таа не крие дека направила неколку корекции на своето тело, кои и тоа како се видливи. Откако стави силикони на градите, Елеонора не престанува да се фотографира разголена, и гордо да го покажува своето совршено тело.

На последната фотографија објавена на нејзиниот Инстаграм профил таа пзоира во минујатурно бикини, кое одлично ги истакнува нејзините облини.

Погледнете:

Популарно