ФОТО: Ѕвезди кои не жалат што потрошиле пари на сценски костими

Музиката денес повеќе не е само за слушање, туку и за гледање, затоа многу пејачки сакаат да изведуваат различни изведби на нивните настапи.

Локалната музичка сцена во последните децении стана вистинска „лудница“, во позитивна смисла. Денешната музика не е само за слушање, туку и за гледање, затоа многу пејачки сакаат да изведуваат различни изведби на своите настапи, во костими кои не се ни малку удобни и нималку евтини.

Првата ѕвезда која пред неколку децении почна да прави спектакл од своите настапи на нашите простори е југословенската ѕвезда Лепа Брена.

Цените на овие костими не се воопшто мали. Во зависност од тоа дали ќе го пресметаме целиот изглед - шминка, нокти, коса, накит и самиот костим, сумите што ги издвојуваат се движат од најмалку 4.000 до дури 15.000 евра.

Јелена Карлеуша секако е ѕвездата која сега води во се и докажува дека уметноста нема граници.

Таа сама се фотографирала и ги покажала модриците и исекотините кои ги добила од костимите што ги носела на нејзините настапи во неколку наврати.

Имавме можност да ја видиме во разни трико, на чевли со вртоглаво високи потпетици, навидум гола, но и во огромни фустани.

Јелена понекогаш соработува со различни дизајнери, а често и купува работи. Така, за концертот за добредојде во 2022 година пред Собранието во Белград, се што облече чинеше околу 60.000 евра.

А, младата музичка ѕвезда Сара Џо во последните години полека го трасира својот пат „до ѕвездите“ и тоа го докажува со разни костими на речиси секој настап.

Без разлика дали се работи за спотови или јавни настапи, Сара Џо во последно време привлекува внимание со својот изглед. Кожни костуми, синџири, трико, високи потпетици - во сето ова ја видовме Сара во последните месеци.

Милица Павловиќ е една од најпопуларните млади изведувачи во моментов, а покрај добрите песни вложува и значителна сума на пари во својот сценски настап и костими кои речиси секој пат ја оставаат публиката без зборови.

Сестрата Кристина и помага на Наташа Беквалац во креациите

Ниту една друга поп пејачка ја нема среќата како што ја има Наташа Беквалац. Таа веќе неколку години не мора да размислува за костимите што ќе ги носи на сцената или како ќе изгледа бидејќи за тоа се грижи нејзината сестра Кристина која е моден дизајнер. Каде и да настапува, Наташа воодушевува со својот изглед, без разлика дали е тоа трико, комбинезон, долга опашка или крената коса.

Иако не настапува често, ѕвездата на естрадата Ана Николиќ знае да ја воодушеви публиката со своите комбинации за настапот во кој, како што самата рече, вложила цело богатство.

Со Северина само скандали, а со неа ужива во љубовта

Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина, веќе подолго време ужива во новата љубов со русокоса, која во никој случај не наликува на пејачката.

Имено, освен нивниот сосема поинаков изглед, нивните карактери се сосема спротивни.

Откако стави крај на бурниот и многу краток брак со регионална музичка ѕвезда, ја запозна Бојана и со неа основаше семејство и дом. И иако е помлада од него, дури 28 години, се чини дека оваа голема разлика воопшто не влијае на нивниот хармоничен однос.

Од голема љубов тие добија два сина – Милан и Ѓорѓе, а набрзо нивното семејство ќе стане побогато за уште еден член. Тие се исклучително среќни што наскоро Бојана ќе роди девојче. Сопругата на Милан Поповиќ не сака јавно да се експонира, а бизнисменот своевремено пред медиумите зборуваше за неа како за примерна жена.

-Со неа нема кавги и расправии, дури и сега кога е бремена, кога жените знаат да бидат каприциозни. Таа е слатка, драга и прекрасна мајка, а тоа ми е многу важно, изјави Милан.

Од друга страна, тој нема добро мислење за поранешната сопруга со која доби син. Односите меѓу нив се веќе подолго време затегнати, а проблемите околу старателството на малиот се решаваат преку суд со бројни скандали кои ги полнат страниците на весниците. Бизнисменот смета дека поради природата на работата на Северина, таа не може целосно да се посвети на нивното дете, а тоа треба да расте со својот татко.

(Видео) Марија Шерифовиќ конечно се огласи за инцидентот

Марија Шерифовиќ неодамна се најде во скандал пред јавноста кога на социјалните мрежи се појави видео како дивее низ белградските улици, на кое јасно може да се види како пејачката во друштво на непозната девојка го запира својот автомобил среде улицата, излегува од него и почнува силно да вреска и да удира со рацете по возило.

На социјалните мрежи веднаш почнаа шпекулациите дека во тој момент со Марија била и Џејла Рамовиќ, со која ја поврзуваат откако младата пејачка излезе на јавната сцена.

Шерифовиќ по појавувањето на видеото се огласи и објасни дека во тој момент добила „приватно лоши информации“, а сега јавно проговори за скандалозниот случај.

-Не можам да кажам дека жалам што во јавноста излезе видеото каде што го направив инцидентот. Сите вие ​​овде сте луѓе од крв и месо, имате екстремитети, душа и емоции. Не е примерно, но никогаш не би го заменила мојот најискрен потег за се што е неискрено и лажно. Им се извинувам на пријателите, на автомобилот, на луѓето што ги разбудив, изјави Марија.

(Фото) Ана Николиќ со нова промена во изгледот

Пејачката Ана Николиќ, повторно го промени имиџот. Покрај тоа што драстично ослабе со помош на ригорозна диета, пејачката малку внимание посвети и на косата.

Пејачката секогаш ја носеше косата со патец на средината, но сега реши да направи шишки, а новата фризура им ја покажа на следбениците на Инстаграм.

Пејачката до сега покажуваше како изгледа нејзината права, фенирана коса и како кога носи локни ја собира косата, а сега ја видовме во издание со шишки.

Ако ја оцениме врз основа на реакциите на нејзините следбеници, може да заклучиме дека се задоволни, а и испратија голем број комплименти.

Популарно