За натпреварот меѓу Вардар и Кил пуштени дополнителни билети

РК Вардар  на својот ФБ профил објави: „Поради големиот интерес за натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите против тимот на Кил од денеска ќе биде пуштени дополнителен контингент на билети за истиот натпревар.

Преку онлајн продажната мрежа наwww.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански" ќе бидат пуштени во продажба ДОПОЛНИТЕЛНИ билети. Истите се за секторот СТОЕЊЕ.

Цената на билетите е 150 денари.

Натпреварот меѓу Вардар и Кил е закажан за в сабота, 12 октомври во 17,30 часот во СЦ „Јане Сандански".“

Коментари

Популарно