Бразилецот Леонардо да Силва Соуза се обидел да изврши самоубиство

Поранешниот фудбалер на Партизан, Бразилецот Леонардо да Силва Соуза, се обидел да изврши самоубиство.

Леонардо, инаку миленик на навивачите на Партизан, објави на социјалните мрежи, наведувајќи дека се обидел да се самоубие поради депресијата со која се борел подолго време, пренесуваат белградските медиуми.

Тој се откажал, како што тврди, затоа што „му се обратил Господ“.

Леонардо исто така му се заблагодари на претседателот на клубот Шабаб Ал-Ахли, шеикот Хамдан бин Мухамед бин Рашид ал Мактум, за укажаната помош.

„Одлучив да ја споделам својата болка со вас! Помина скоро цела година на жртвувње. Ја носев мојата болка. Поминав неколку месеци во тортура и фрустрација. Знаев колку е сериозно, се обидоа да помогнат, ништо не се случи. Сè што поминав беше во обид да им помогнам на оние што најмногу ги сакам. Не сакам да навлегувам во детали, но бев близу да се откажам од сè. Тогаш Бог зборуваше со мене! Ми рече дека не е време да застанам, дека вистинските шампиони секогаш завршуваат на врвот. Претседателот на клубот многу ми помогна. Му благодарам за се. Денес започнува нова приказна “, напиша поранешниот фудбалер на Партизан на Инстаграм, со фотографија од болничкиот кревет.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Deus venho aqui dividir um pouco da minha dor com você!! Foram quase 1 ano de sacrifício. Aonde so eu e você sabia da minha dor,, passei messes de angústia e frustração aonde só eu sabia o tamanho da gravidade!! Mais eu tentei Des do primeiro momento em tentar ajudar e pensar que nada estava acontecendo!! Mais chegou uma hora que não poderiam mais me enganar!!! Tudo que eu passei foram para ajudar as pessoas que eu mais amo!! Mais isso não foi o suficiente!!! Passei momentos de angústia e frustração tendo que lidar com muita coisa situação delicada que não preciso entrar em detalhes..nesse período que passei de angústia e frustração angústia!!juro que queria abandonar tudo!! Mais Deus falou falou comigo!! Que essa não era minha hora de parar!! Porque o verdadeiro campeão ele sempre termina por cima!! Mais aqui eu venho agradecer a uma pessoa especial para mim o nosso presidente que me ajudou do começo a fim dessa história @khalifasaeed Thank you again for everything👏🏻 hoje começa uma nova história novamente⚽️🙏🏻👏🏻 sempregosteidosmaioresdesafioqueavidacolocouwmmeucaminho👐🏻👏🏻💯 o campeão está voltando com Deus coração❤️💚 irei surpreender muita gente amém senhor

A post shared by Leonardo Souza (@leo42) on

Ковид-19 во младинската одбојкарска репрезентација

Одбојкарската федерација на Македонија им испрати соопштение на родителите на сите одбојкарките кои беа дел од собирот на селекцијата до 19 години во периодот од 15-21 септември.

Двајца тренери и неколку репрезентативки се позитивни на коронавирус, па од ОФМ апелираат сите останати учесници да бидат ставени во изолацијa. Кампот кој требаше да заврши утре е прекинат.

СПОРТМЕДИА во целост ви го пренесува дописот.

Ѓоковиќ преку социјалните мрежи се извини за својата постапка и призна дека погрешил

Првиот носител на УС Опен заработи дисквалификација од УС Опен откако на дуелот со Пабло Карењо Буста со топче погоди линиски судија.

Откако ја дозна одлуката од организаторот, дека е дисквалификуван и остана без заработка од УС Опен, Ѓоковиќ преку социјалните мрежи се извини за својата постапка и призна дека погрешил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry. Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno. Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser. Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

„Целата ситуација прави да се чувствувам тажно и празно. Проверив како се чувствува судијката и според информациите кои ги добив, таа е добро, му благодарам на Бога. нејзиното име не смеам да го откријам поради зачувување на приватноста. Навистина ми е жал што и направив таков стрес. Не беше намерно. Беше погрешно. Сакам ова непријатно искуство и дисквалификацијата да ги претворам во животна лекција како би можел да продолжам да растам и да се развивам и како тенисер, но пред се како човек. Им се извинувам на организаторите на УС опен. Благодарен сум на тимот и моето семејство и навивачите кои секогаш се со мене. Ви благодарам и навистина ми е жал. Ова беше тежок ден за сите“, напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Популарно