Ги чисти дишните патишта, го забрзува метаболизмот и е одличен за бубрезите

Иако ни е на дофат, ние често го занемаруваме фактот колку е здрав босилекот.

Чајот од босилек е особено здрав и се користи за ублажување на инфекции и воспалителни процеси во организмот.

Оваа зелена боја содржи камфор, минерални соли, растителни влакна, есенцијални масла и многу други. Покрај тоа, богато е со витамини А, К, Ц и Б6; а од минералите содржи магнезиум, манган, калиум и железо.

Најважните лековити ефекти на чајот од босилек се:

  • против болка во мускулите.
  • спречување на болести на дигестивниот систем.
  • кај проблеми со бубрезите, мочниот меур и урина.
  • против несоница и хроничен замор, главоболка.
  • во настинки, грип, бронхитис, астма.
  • кај проблеми со кожни болести.
  • спречува разни инфекции.

Чај од босилек за кашлица

Чајот од босилек е погоден за проблеми со респираторниот систем, кашлање и исфрлање на слуз. Воспалението на органите за дишење доведува до кашлање, кое честопати може да биде упорно и непријатно.

Чајот од босилек може да ги исчисти бронхиите и да помогне во исфрлање на слузта што ги иритира дишните патишта. Значи, чајот од босилек смирува кашлица и постепено, со редовна употреба на чај, кашлицата престанува.

Босилек чај за синуси – вдишување

Повеќето луѓе често имаат проблеми со кивање, синуси и затнат нос, без разлика дали станува збор за алергиска реакција или воспалителен процес.

Чајот од босилек успешно се користи за инхалација, како што следува:

Ставете две лажици сушен босилек во литар врела вода и оставете го да биде покриен 5 минути. После тоа, започнете да вдишувате со ставање на лицето во позиција над садот за чај, покријте ја главата со крпа и длабоко вдишете.

Возрасните можат да вдишат неколку минути, а децата само 2-3 минути. Доволно е да се повтори постапката 2 пати во текот на денот.

Алкалната вода се прави од три состојки, а го чисти телото од токсини и го зајакнува имунитетот

Поради нездравата храна и навики, повеќето луѓе го киселат организмот, што може да резултира со замор, главоболка, проблеми со варењето и намалување на имунитетот, а со тоа и некои сериозни болести.

Иако нашиот организам преку чистење низ бубрезите и белите дробови настојува да ја одржи рН рамнотежата, а кога ќе ги осетиме тие симптоми, можеме да си помогнеме со конзумирање на алкална вода.

Тоа е многу подобар избор од сода бикарбона, која луѓето често ја користат, бидејќи премногу брзо ја менува pH вредноста, а не делува на долгорочно.

Инаку, кај здрав организам, pH на крвта се движи помеѓу 7,35 до 7,45, што е лесна алкална средина, но некои делови од телото природно имаат поинаква pH, па ни со намалување на киселоста на телото не треба да се претерува.

Алкална вода можете да направите многу едноставно!

Во 1,5 до 2 литри вода, исечете два лимонисо кора, што значи дека треба да биде од органско производство. Додадете една лажица хималајска сол и оставете да отстои преку ноќ, од осум до 12 часа, потоа пијте две чаши наутро пред појадок и една навечер пред спиење.

Не е потребно да ја испиете целата вода која што сте ја подготвиле во текот на еден ден, за да не претерувате со вкупниот внес на течности, но добро е да испиете помеѓу половина литар и литар дневно.

Водата можеме да ја пиете редовно, секој ден, особено во текот на летните денови, бидејќи освежува, а можете да ја пиете и само повремено, кога ќе осетите зголемен замор, пречки со варењето и слично.

Ваквата вода му овозможува на телото да се алкализира побрзо, односно да воспостави баланс на pH во телото и да го одржи долго време и ќе дејствува превентивно против голем број проблеми. Меѓу другото, ќе спречи формирање на бубрежни камења и развој на низа болести кои се поврзани со здравјето на бубрезите и задржување на отрови во телото.

Велат дека смоквата е најлековитото овошје на светот

Смоквата со причина ја нарекуваат „рајското овошје на Медитеранот“. Нејзините лековити делови се плодот, млечниот сок, листот и кората на дрвото.

Сувата верзија на смоквата се смета за суперхрана која нѝ е достапна во текот на целата година, но тешко може да се надминат сочните плодови кои на нашите простори се одгледуваат веќе илјадници години.

Сировите смокви содржат до 80 отсто вода, а со оглед на тоа што во нутриционистичка смисла смоквата дава енергија, најдобро е таа да се јаде наутро.

Еве за што сè е добар овој плод:

Го намалува крвниот притисок

Смоквите се одличен извор на калиум кој помага во намалување и регулација на крвниот притисок. Калиумот е слабо достапен во храната, а неопходен нѝ е за правилно функционирање на организмот. Голем број луѓе страдаат од недостиг на калиум поради зголемената консумација на сол.

Помага при слабеење

Смоквата е добар извор на прехранбени влакна кои ја подобруваат дигестијата и подолго даваат чувство на ситост, па така помага и при губење на вишокот килограми. Смоквата во својот состав содржи поголема количина на растворливи и нерастворливи влакна од останатото овошје. Растворливите влакна влијаат и на намалување на холестеролот во крвта. Во 100 грама смокви се наоѓаат само 74 калории.

Го намалува шеќерот во крвта

Листовите од смоква кои можат да се користат како чај или за подготовка на разни јадења, го намалуваат шеќерот во крвта. Некои истражувања покажуваат дека смоквата помага во регулирањето на шеќерот кај луѓето кои страдаат од дијабетес тип 1.

Помага во подобрување на расположението

Смоквите содржат голема количина на витамини од групата Б кои на нашето тело му даваат енергија, обезбедуваат еластичност на кожата и силни мускули. Уште една придобивка од витамините Б комплекс е што ја подобруваат работата на мозокот и со самото тоа и концентрацијата и помнењето и го подобруваат целото наше расположение. Ако несоницата и ПМС-от се причината за вашето незадоволство, смоквата може да ви помогне во тоа поради големата содржина на магнезиум.

Содржи богатство од витамини и минерали

Високата концентрација на глукоза и фруктоза претставува здрава замена за белиот индустриски шеќер. Смоквата содржи многу железо, фосфор, калциум, калиум, магнезиум, витамини Б6, Е, Ц и витамин А. Богата е и со бета-каротен, па препорачливо е да јадете смокви неколку дена пред подолго изложување на сонце. Содржи голем удел на вода и природни шеќери, па затоа е корисна за закрепнување од исцрпеност и за детоксикација.

Популарно