Фото: Таа сепак се осмели да се фотографира го.а

Доминика Цибулкова е една од тенисерките која ги „разбранува“ социјалните мрежи со своите фотографии.

Доминика ќе се породи наскоро, но таа сè уште не се откажува од провокативните фотографии. Скоро секој ден, четвртиот рекет во светот објавува слики во кои таа е гола, а стомакот практично е „до забите“.

Да потсетиме, во нејзината богата кариера заработи над 13 милиони евра. Таа го достигна најдобриот пласман во 2017 година, кога го достигна четвртото место на ВТА-листата. Таа освои осум титули, а на грен слем турнирите, нејзиниот најдобар резултат беше финалето на Австралија опен 2014 година.

Кариерата ја заврши во ноември 2019 година, а во декември објави дека е бремена со сопругот со кого среќно беше во брак неколку години. За време на нејзината кариера, таа се сметаше за една од најзгодните тенисерки и успеа да ги „почести“ своите фанови со атрактивни фотографии, а овој пат воодушеви бројни следбеници кои ја поздравија Доминика во коментарите.

Погледнете ја галеријата фотографии, и проценете сами како изгледа Цибулкова додека „ситно  брои“ до породувањето.

Коментари

Популарно