Познат идентитетот на удавениот во Охрид

Полициски екипи од СВР Охрид и екипа на Итната медицинска помош попладнево во околу 13 часот се упатиле на лице место по дојава дека е забележан давеник во Охридското езеро, во близина на хотелот Палас.

Полицијата го потврди случајот. Како што дознаваме станува збор за 49-годишен маж.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, најави подетални информаации за подоцна.

Извор: press24.mk/

Коментари

Популарно