Плескавици со овесни снегулки – брзи и вкусни

СОСТОЈКИ:

1 главица кромид

4 чешниња лук

200 гр овесни снегулки

1 кесичка супа

50 мл масло

1 лажица ситна црвена пипер

бибер

300 мл вода

малку листови магдонос или босилек

1-2 лажица презла

уште малку масло за преливање

2 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Коментари

Популарно