(Фото) Венчаница која не може да остане незабележана

Венчаницата на која е насликан рускиот претседател Владимир Путин, е хит на социјалните мрежи.

Она што најмногу засмејува е тоа што Путин е насликан е во кимоно, со ангелски крилја.  Сликата од свабата, за која се верува дека е направена во Русија, масовно се споделува на Твитер.

Коментари

Популарно