Богата и сочна погача со сирење

Вкусот е фантастичен, а лесно се подготвува!

СОСТОЈКИ:

500 мл вода

40 гр свеж квасец

2 лажички сол

1 лажичка шеќер

50 мл масло

1 кг меко брашно Т 400

500 гр ситно сирење

200 гр маргарин или путер

1 жолчка

сусам за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Готви.мк

Коментари

Популарно