(Фото) Горан Пандев: „Ти си најголемата среќа во мојот живот“

Горан Пандев имаше убав повод за славење.инот на капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев славеше роденден.

Имено Филипо наполни 11 години, а гордиот татко на Инстаграм му го честиташе роденденот и сподели неколку фотографии.

„Ти си најголемата среќа во мојот живот. Времето брзо лета. Единаесет убави години, со срце исполнето. Колку само емоции ми даваш. Се надевам дека секогаш ќе ти бидам добар татко, но и пријател. Среќен роденден љубов моја, со сета љубов на светот“, напиша Пандев, а доби честитки за роденденот на синот од повеќето фудбалери од репрезентацијата.

Пандев е татко на татко на три деца, а освен синот Филипо, тој и сопругата Надица ги имаат ќерките Ана и Софија.

Коментари

Популарно