(Видео) Талентиран глумец од Велес ги имитира македонските политичари

Младиот велешки талентиран глумец Стефан Николовски уште еднаш ќе ве насмее до солзи со своите видеа. Овојпат, на тапет беа најпознатите македонски политичари, Зоран Заев, Христијан Мицкоски, Димитар Апасиев и други. 

Темата на видеото во кој ги имитира сите гласови на политичарите е, како истите се однесуваат или како се договараат да одат во кафеана.

@stnikolovski

Kako odat politicarite vo kafana 😂

♬ original sound - Stefan Nikolovski

Коментари

Популарно