(Видео) Претставникот на Сан Марино јаваше бик на сцената, се бакнуваше со момче

Претставникот на Сан Марино, Акиле Лауро ја шокираше, а во ист момент и ја воодушеви публиката на Евровизија со својот провокативен настап.

Поради шминката и провокативниот стајлинг некои од фановите на Евровизија пишуваат дека е „копија на Дамиано Давид“, фронтменот на групата „Манескин“, кои минатата година победија на Евровизија.

Претставникот на Сан Марино кој за време на настапот никого не остави рамнодушен, се бакнуваше со гитаристот во уста.

Меѓутоа, тоа не е се, во еден момент на сцената јаваше механички бик.

Како изгледал настапот на претставникот на Сан Марино, погледнете во видеото во продолжение…

Коментари

Популарно