Дневен Хороскоп

ОВЕН

Напредокот и трпението одат рака под рака. Меркур ретрограден е во вашата шеста куќа и создава такво соѕвездие со Плутон што имате неверојатна можност за напредување, само ако го сакате. Сè што ви треба е да имате амбиција и да се држите до своите цели, планетите ќе го направат останатото за вас.

БИК

Навистина немате причина да брзате. Оваа тројка на ретрограден Меркур и Плутон ви дава можност да ги видите работите многу подобро од вашата околина и да ги видите последиците најмалку 10 чекори напред. Затоа, без разлика дали се занимавате со кариера или семејни работи, само полека и бидете трпеливи.

БЛИЗНАЦИ

Некарактеристично за вас, но денес воопшто нема да бидете расположени за дружење или комуникација. Време е за интроспекција, бидејќи Плутон и Меркур заеднички покренуваат некои многу важни и длабоко вкоренети прашања. Слободно останете дома и обидете се да се опуштите, оставете ги вашите емоции да си ја завршат работата.

РАК

Вашата чувствителност е особено изразена денес и буквално можете да почувствувате кога некој ќе ги допре или премине вашите невидливи граници. Ќе мора да ја напуштите улогата на нежна душа и да се залагате за себе за да се заштитите од вакви луѓе. Ако се работи за особено тешка личност, слободно побарајте помош од некој непристрасен.

ЛАВ

Парите не паѓаат од небо, а вие сте многу блиску до тоа денес да го откриете. Лошата состојба во финансискиот сектор трае се додека Меркур е ретрограден, односно до 2 октомври. Ќе смислите нови идеи како да дојдете до пари. Ќе заработите само онолку колку што вложувате труд. Не грижи се, се ќе биде добро.

ДЕВИЦА

Меркур е ретрограден токму во вашиот знак. Што значи тоа за вас? Па, како прво, добивате носталгија. Не се обидувајте да се ослободите од ова чувство, едноставно нема да успеете. Ако имате некоја незавршена работа или врски, постапете со нив. Ако не, погледнете ги вашите стари идеи и старите познаници – никогаш не знаете што интересно може да се случи.

ВАГА

Дали некој ви кажал дека нешто не сте простиле или преболеле, ако продолжите да ја следите личноста што ја направила грешката на секој чекор? Искреното простување и надминување значи дека разбирате зошто таа личност се сопна и дека сте подготвени да и дадете нова шанса. Само така ќе функционираат работите.

ШКОРПИЈА

До 2 октомври, додека Меркур оди ретроградно, ќе ве следат сите овие ситни несогласувања на работа. Изгубени мејлови, дискусии, префрлање на одговорностите… Немате друг избор освен да се погрижите да ја завршите работата најдобро што можете и да се обидете да покажете почит кон сите. Само оваа недела…

СТРЕЛЕЦ

Ако вашата интуиција ви шепоти (или вреска) денес да не потпишувате никакви документи и да не склучувате никакви вербални договори – слушнете го. Оние Стрелци кои денес се принудени да решаваат некои важни материјални прашања, подобро прашајте со кого соработуваат и внимателно проучете ги сите услови на работата.

ЈАРЕЦ

Никој не може да го спречи Јарецот да сонува големи, освен самиот тој. Денес имате можност да го остварите вашиот сон и да го добиете тоа унапредување, но загрижени сте дали начинот на кој ви се покажува е најправилниот можен. Не можете да промените ништо, тоа е прашање на околности. Ако сте заслужиле и сте достојни – повелете.

ВОДОЛИЈА

Денес е добро време за истражување. Без разлика дали барате некои информации на работа, добар фризер, кројач кој знае што прави или совршен кандидат за премачкување на Tinder – сега е време. Не дозволувајте фактот дека се чувствувате малку исклучени да ве омаловажи – најпродуктивни сте зад затворени врати.

РИБИ

За ваше добро, излезете од таа ваша школка денес и излезете таму меѓу луѓето. Совршен ден за помош и соработка, а само преку контакти со луѓе ќе го најдете совршеното решение за вашиот проблем. Размислете Риби за вашето однесување и социјалните интеракции во последно време – ние сме социјални суштества со причина.

Коментари

Популарно