Дневен Хороскоп

ОВЕН

Ги игнорирате финансиските проблеми, па деновиве ве следи непријатно изненадување. Очекувајте известување или испорака на сметка на која целосно сте заборавиле. Пред да паничите, проверете дали нема грешка.

БИК

Полето на комуникација доаѓа до полн израз. Во одреден момент ќе се најдете среде голема група луѓе, вклучени во разни разговори во врска со вашата професионална ориентација. Не двоумете се, бидејќи реализацијата на тие преговори ќе доцни.

БЛИЗНАЦИ

На повидок е финансиска придобивка која ќе ја намали тензијата која трае веќе некое време. Не преоптоварувајте се со нови обврски, туку поминете ја неделата со минимални деловни активности. Одложи сè што не треба да завршиш сега.

РАК

Се чувствувате непријатно бидејќи во вашата околина доминира чудна атмосфера која доколку не реагирате се заканува да ви стане штетна. Ако не се вклучите на време и не ги расчистите можните недоразбирања, работите можат да станат непоправливо комплицирани.

ЛАВ

Донесувате избрзана одлука која ви нуди само привремено решение. Иако знаете дека работите не одат како што сте сакале, вие се задоволувате со моменталното решение. Идеално би било ако оставите сè на страна и да си дадете време да размислите.

ДЕВИЦА

Во кругот на работната средина се издвојува личност која ви е особено интересна. Вниманието што и го посветувате не е само професионално, туку, низ задната врата, во вашите мисли се вовлекува идејата дека љубовта и работата можат да одат заедно. Не отстапувајте, другата страна не го мисли истото.

ВАГА

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Доброто расположение може накратко да биде уништено од неочекуван телефонски повик. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни и нема да имате друг избор освен да слушате и да заборавите што е можно поскоро.

ШКОРПИЈА

Незадоволството во работната средина се пренесува и на вашиот приватен живот. Иако работата е од витално значење за вас, вие навлегувате премногу длабоко и ги користите правилата на игра во односите со членовите на семејството. Еден член од семејството може да биде многу несреќен поради вашите критики, смирете го притисокот.

СТРЕЛЕЦ

Ова е еден од оние денови кога не знаете што да правите со себе. Вечната потрага по хармонија може да се претвори во агонија на хронично незадоволство, доколку не застанете на време. Да се ​​биде надвор, да се дружите со блиски луѓе и лежерно да прошетате ќе биде доволно за да се опуштите.

ЈАРЕЦ

Љубовните проблеми се на повидок. Напорот што го вложувате во врската со саканата личност се чини дека не е препознаен. Очекувате реакција од другата страна, но нема. Дајте си рок до кога ќе чекате, па постапете. Ова навидум одложување може да ја спаси врската.

ВОДОЛИЈА

Прифативте обврски за кои немате доволно капацитет. Премногу информации предизвикуваат стрес што ве прави видливо расеан. Пред да направите непоправлива грешка, побарајте помош од колега. Реорганизирајте го вашиот дневен распоред и ќе постигнете се.

РИБИ

Односите со саканата личност се сомнителни. Како да дојде последниот час работите да се стават на свое место. Ви претстои непријатен разговор кој може да прерасне во отворен конфликт. Ако сакате да избегнете можно раскинување, попуштете се и задржете го вашето мислење за себе.

Коментари

Популарно