(Видео) Полицаец без никаква причина го удри Талески со пендрек по глава

Срамен скандал на крајот од финалето во Купот на Македонија меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во Охрид.

Македонската јавност беше сведок на помал инцидент на крај од средбата кој брзо се смири, меѓутоа никој не можеше да претпоставува дека скандалозно во инцидентот пред се е вклучен и припадник на македонската полиција кој со пендрек по глава од зад грб го удира ракометарот на Вардар и македонски репрезентативец Филип Талески.

Самото видео преку социјалните мрежи го споделија Талески и неговите соиграчи од Вардар, но шокантното видео веќе го пренесоа и поголемиот дел ракометни медиуми од Европа, со неверување пренесувајќи дека македонската полиција удира по ракометни репрезентативци, и тоа против еден од најскромните спортисти во државата….

Целото видео погледнете го ОВДЕ

Коментари

Популарно