Овој знак особено да внимава на трошењето пари

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Овен 

Работа: Позицијата на вашиот владетел Марс, која ги регулира и вашите финансии, ви носи вонредни трошоци околу 18 септември. Првата четвртина од Месечината во Стрелец, под влијание на Нептун, на крајот на неделата на оние кои имаат сопствен бизнис им носи деловни контакти со странци, како и можност за патување, а на студентите шанса за стручно усовршување во странство. Имате поддршка од Водолија.

Љубов: Месечината во Вага, на почетокот на периодот поволно влијае на вашата комуникација со брачниот или долгогодишниот партнер. Околу 20 септември на спортски трибини или театарско фоаје можете да сретнете личност која ќе ве освои на прв поглед. Во средината на периодот ќе сретнете стара симпатија.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Бик 

Работа: Веќе на почетокот на неделата можен е конфликт со соработниците поради нивната нефлексибилност. Вашиот знак е под поголемо влијание на Месечината, па така првиот квартал во Стрелец, на 22 септември, ви носи подобра финансиска состојба, преку договори со луѓе кои живеат во странство. Уметниците можат да добијат интересна деловна понуда од пријател, можеби Јарец или Риба.

Љубов: Во првата половина од периодот добивате покана за запознавање од Шкорпија. Истиот ден, поради положбата на Марс, владетелот на партнерските односи, треба да се прилагодите на потребите на партнерот и членовите на семејството. Аспектите на вашата владетелка Венера, во средината на неделата, сугерираат страсна средба со привлечна личност.

Здравје: Чувствителни бубрези и мочен меур.

Близнаци

Работа: Вашата финансиска состојба зависи од фазите на Месечината, бидејќи таа владее со вашите деловни активности. По 20 септември, со влегувањето на Месечината во Стрелец, можни се конфликти со соработниците поради несогласувања околу рутинските обврски. Втората половина од неделата носи можност да заминете на кратко патување во странство со цел да се договорите за соработка со поранешните деловни партнери.

Љубов: Аспектот на Уран со Марс во куќата на љубовта предизвикува расправии со саканата личност, поради нејзината љубомора, која не е неоснована. Во средината на периодот личноста со која некогаш сте биле блиски ќе сака да ве види. Разговор со вашиот сопружник на крајот на неделата може да го реши недоразбирањето во кое е вклучена трета страна.

Здравје: Подложност на повреди.

Рак

Работа: Деловните аспекти на Сонцето, кои управуваат со вашите работи, имаат поволно влијание врз вашите финансии, особено ако се занимавате со услужни активности или продажба на недвижен имот. Сепак, на 20 септември избегнувајте да правите зделки и да потпишувате договори. Поради првата четвртина од вашиот владетел Месечината во Стрелец на 22 септември, може да дојде до ненадејна промена на плановите. Слушајте го советот на Шкорпијата.

Љубов: Иако јунските Ракови на почетокот на периодот постигнуваат договор со партнерот за некои практични прашања, веќе на 18 септември комуникацијата може да добие поинаков тон. Во средината на неделата, Ракови, обидете се да избегнете конфликти со членовите на семејството, доколку сте родени во средната деценија. Средба со Девица на пократок пат.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Лав

Работа: Вашиот владетел Сонцето и Меркур во астролошката куќа на работата, ви носат зголемување на приходите. Сепак, околу 20 септември може да бидете склони кон погрешни заклучоци, па не брзајте да склучувате договори и да потпишете важни договори. Првата четвртина од Месечината во куќата на креативноста, на крајот од периодот, фаворизира уметници и спортисти, кои можат да постигнат договори за нови ангажмани.

Љубов: Популарноста кај спротивниот пол се зголемува околу 20 септември, кога Овенот може сериозно да се заинтересира за вас. Спојот на Марс и Уран, владетелот на партнерските односи, околу 18 септември, негативно влијае на комуникацијата со партнерот поради вашето инсистирање на нешто. Стрелецот мисли на вас.

Здравје: Избегнувајте алкохол и топла и зачинета храна.

Девица 

Работа: Позицијата на Сонцето најавува можност за реализација на вашите креативни идеи. Но, промената на планот што ви ја наметна деловниот партнер, на средина од периодот, воопшто не ви одговара. Позицијата на првата четвртина од Месечината, на крајот на неделата, не е добра за вашиот знак, доколку се занимавате со приватен бизнис, бидејќи носи конфликти со соработниците и колегите. Искористете ги советите на Јарецот или Бикот.

Љубов: Тајната врска која одамна не е позната може да биде откриена околу 18 септември, особено ако сте присутни во јавноста преку работа. Аспектите на Сатурн и Нептун, планетите на верноста и заблудата, на полето на партнерските односи, ви носат додворување на двајца луѓе, едниот помлад, а другиот малку постар од вас.

Здравје: Нервна напнатост.

Вага 

Работа: Првата половина од периодот ви носи можности за заработка, преку некој социјален ангажман или заедничка работа со пријателите. Избегнувајте конфликти и расправии со претпоставените околу 18 септември. Во текот на првата четвртина од Месечината во третата астролошка куќа, на 22 септември во вечерните часови ќе добиете вести за можноста да заминете на кратко патување во странство.

Љубов: Предизвикувачкиот аспект помеѓу Марс во вашиот знак и непредвидливиот Уран, околу 18 септември, ви носи привремена разделба од партнерот поради неочекувани околности. Врската со харизматична личност која ја познавате преку деловните контакти влегува во фаза која сè помалку ви одговара. Стрелецот мисли на вас.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Шкорпија

Работа: Неделата што претстои ви носи можност да ги постигнете повеќето деловни планови и цели. Во средината на периодот можете да очекувате парични добивки, доколку се занимавате со некоја креативна окупација. Првата четвртина од Месечината во Стрелец, во која „паѓа“ вашето астролошко поле на пари, на крајот на периодот најавува успешни деловни преговори со луѓе со кои порано сте соработувале.

Љубов: Во текот на целиот период, саканата личност може да биде склона да драматизира некоја ситуација. Транзитот на Месечината над вашиот знак на 18 и 19 септември ве доведува во контакт со некој кој живее во друг град или земја. Аспектите на вашиот владетел Плутон, симболот на страста, на крајот на неделата ви носат средба со Риби.

Здравје: Избегнувајте мрсна и зачинета храна.

Стрелец

Работа: Работата со недвижен имот и градежни работи, во првата половина од периодот, ви носи заработка. Аспектите на Марс, симболот на акцијата, околу 18 септември носат одложување на некои ваши планови. Првата четвртина од Месечината во вашиот знак, на 22 септември, на крајот на неделата, става акцент на вашите финансии, поради што ќе бидете подготвени да размислувате за инвестирање во нов проект.

Љубов: На почетокот на неделата преку пријател можете да запознаете личност која ќе ве заинтригира. Аспектите на Меркур, кој управува со вашите партнерски односи, во средината на неделата предизвикуваат тензии со саканата личност. Напнатоста меѓу вас полека се намалува во втората половина од периодот, особено ако се работи за Вага.

Здравје: Болка во грбот.

Јарец 

Работа: Неделата е поволна за уметници, спортисти, педагози, како и за оние кои се занимаваат со некаков облик на едукација на најмладите. Околу 18 септември може да постигнете поволен договор за соработка со воден знак. Првата четвртина од Месечината во Стрелец, на крајот од периодот, ви носи проблеми со деловните соработници од странство, бидејќи некои од нив може да се покажат како несигурни.

Љубов: Љубовни аспекти на владетелот на астролошката куќа на партнерските односи, на крајот на неделата укажуваат на средба со личност со која некогаш сте биле блиски. Помладите Јарци можат да бидат во искушение да се заљубат во личност која е многу постара од нив. Околу 18 септември можна дискусија или привремено раскинување со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте слатки.

Водолија

Работа: Ви одговара фазата од првата четвртина на Месечината на 11-то астрлошко поле, на крајот на неделата, бидејќи носи почеток на реализација на вашите планови и цели. Ќе бидете успешни ако се занимавате со професија која вклучува социјален ангажман или работа во големи организации или медиуми. Бидете повнимателни кога ќе се договорите со луѓе кои живеат во странство на 18 септември.

Љубов: Аспектот во средината на неделата помеѓу вашиот владетел Уран и Марс, планетата на страста и љубомората, бара да се прилагодите на потребите на вашата сакана личност. Слободните Водолии, на кратко патување или преку пријател, можат да се сретнат со Лав или Овен. На крајот од периодот можна е ненадејна средба со стара симпатија.

Здравје: Болка во зглобовите.

Риби

Работа: Ве очекува поволен период, доколку вашето занимање е поврзано со уметност, спорт или младинско образование. Првата четвртина од Месечината во Стрелец, на крајот на неделата, негативно влијае на деловната ситуација на родените во третата деценија на знакот. Сепак, околу 18 септември, вашите напори да го завршите бизнисот со непознати може да вродат со плод и да ви донесат профит. Слушајте ги советите на Бикот.

Љубов: Колку и да се обидува партнерот да влијае на вас, кога станува збор за организирање на заедничкиот живот, вие не попуштате. Обидете се да ги преиспитате своите ставови, за да не дојдете во ситуација да ја расипете врската со него. Околу 18 септември можете да сретнете Скорпија во ресторан покрај вода.

Здравје: Внимавајте зад воланот.

Коментари

Популарно