ВИДЕО: Алка Вуица падна на сцената, снимката хит на социјалните мрежи

Алка Вуица важи за фатална црнка, чиј шарм привлекол моќни и познати мажи од различни професии. Нејзиниот љубовен живот бил многу богат, а каде и да се појави никого не остава рамнодушен.

Неодамна имаше настап на кој се појави во необично издание, блескаво зелен костум и црвен пердув на главата што одговараше на нејзините вртоглаво високи потпетици.

Пејачката ја забавуваше својата публика до моментот кога исчезна од сцената.

Судејќи по видеото, Алка ја заглави петицата на средината на сцената, што доведе до силен пад.

После тоа, таа заврши на подот, пејачката седна и продолжи да пее како ништо да не се случило, како вистински професионалец.

Нејзиниот соработник го сподели видеото на Инстаграм и напиша:

– Кога ќе паднеш, дочекај го тоа како Алка Вуица.

Коментари

Популарно