Дневен Хороскоп

ОВЕН

Немате тенденција да се среќавате со непознати луѓе кошто ги опседнале сознанијата на вашите пријатели и гледате промени во негативна насока. Откажете го овој состанок. Не патувајте. Бидете трпеливи со вашите колеги. Зафатете се со бизнисот и успехот ќе ве следи. Приходите нема да доцнат.

БИК

Тешко дека ќе дозволите финансиски загуби, бидејќи нема начин да ве натераат да трошите пари на непотребни набавки за дома или за хировите на вашите деца. На работното место ќе ве следи успехот. Разговорите со деловните партнери се тешки. Нема да ги донесат очекуваните резултати. Бидете толерантни кон колегите. Очекувајте финансиски приходи.

БЛИЗНАЦИ

На работното место до пладне настрана оставете ги задачите и завршете ја работата што ја започнавте претходно. Решивте да ги посетите пријателите навечер, но без семејството, а тоа ќе ги направи нервозни и загрижени. Ветете им дека нема да доцните и дека ќе бидете дома на вечера. Бидете внимателни и во зборовите и во постапките.

РАК

Обрнете внимание на пречките на вашиот пат, бидејќи тие се предупредување. Секој обид да блеснете и да се надминете себеси ве повредува и го уништува вашиот авторитет поради непоправливи грешки. Не патувајте за да не ги навредите вашите најблиски со тоа што не се враќате дома за да ги пречекате роднините што сте ги поканиле.

ЛАВ

Очекувајте деловни предлози кои ќе доведат до иден финансиски успех, но не брзајте да ги прифатите доколку не сте го провериле нивниот кредибилитет. Стабилизирајте ја финансиската состојба. Започнете да работите на вашите стари проекти и за ден или два можете повторно да ги разгледате и да го испланирате вашето време.

ДЕВИЦА

До пладне лесно ќе се справите со вашите задачи, доколку сте трпеливи и, пред сѐ, одговорни. Не дозволувајте неуспех во потфатите што може да ги започнете попладне. Планирајте ги деловните состаноци со раководството следната седмица доколку треба да добиете писмена дозвола за да започнете нов проект.

ВАГА

Новите познанства на овој ден се извор на пријатни емоции кои ќе ве исполнат со добро расположение. Задоволни сте со приходите од тргувањето. Нетрпеливоста во однесувањето кон вашите блиски е ваш непријател. Сите ваши професионални идеи ќе бидат поддржани од колегите, доколку ги презентирате мирно и без да се обидувате да го наметнете вашето мислење.

ШКОРПИЈА

Вашето променливо расположение диктирано од емоциити може да ве врзе со погрешни луѓе. Интуицијата ве штити од неуспеси на работното место. Вашите намери да постигнете професионален успех нема да се остварат, бидејќи сте направиле грешки кои треба да ги поправите.

СТРЕЛЕЦ

Не ја пропуштајте можноста за нови корисни состаноци, кои се ветувачки со успех во материјална смисла. Бидете одговорни за ветувањето што му го дадовте на колегата и помогнете му. Фокусирањето на вашите задачи на работа и способноста правилно да го распределите времето ќе ви донесе успех и денеска.

ЈАРЕЦ

Размислете за тоа што се случувало во изминатите неколку дена од почетокот на месецот. Разговарајте искрено со колегите и најблиските и разјаснете ги причините за нивното дистанцирање. Не се согласувајте на дополнителна работа што ве оптоварува, дури и ако е профитабилна. Ризикувате да не успеете и да го уништите вашето расположение.

ВОДОЛИЈА

Бидете внимателни во комуникацијата со странци. Пазете се од конфликти поради одбивањето да покажете разбирање кон вашите најблиски. Тактичноста е задолжителна. Не е добро да размислувате за промена на професијата или работното место, бидејќи ви недостигаат професионални квалификации.

РИБИ

Можно е да имате загуби поради непланирани купувања за домот. Чувајте го вашето добро расположение. Тешкотиите на вашето работно место се надминливи и не го заслужуваат вашето внимание. Ако сакате да остварите успех, не пропуштајте ги добрите можности за профитабилна работа што ви ги подари судбината.

Коментари

Популарно