Дневен викенд хороскоп

Овен

Имате интензивни емоции за нешто што ви е важно? Можеби сакате да дејствувате, но немате енергија за да го направите тоа. Марс во Риби може да го отежне чувството на мотивација. Со сонливиот Нептун кој е исто така присутен, вреди да се провери дали добро ја разбирате ситуацијата бидејќи можно е да сте во состојба на збунетост. Правилната одлука може да реши сѐ. Потрудете се да се наградите себеси, ако постигнете некаков резултат.

Во сабота, Месечината во Стрелец може да ја истакне вашата дива страна и да ве поттикне да пробате нешто што вклучува верба и храброст. Во исто време, другата страна од вас ви вели да внимавате и да не брзате никаде. Кој ќе победи денес? Штом ќе добиете чувство за можностите што ви се отворени, ќе бидете подготвени да го направите вистинскиот чекор.

Бик

Веројатно имате многу високо мислење за некој друг, дури и ако штотуку сте го запознале.. Можеби се совршено убави или пак кажуваат убави нешта, но имајте на ум дека не е злато сѐ што сјае. Сепак, едно нешто што треба да се забележи денес е дека ќе успеете да дојдете до вистинските одговори, секогаш кога поставувате прашања.

Во сабота и недела, навлегувате во длабочините, но постои голема веројатност дека ќе дојдете до успех. Ќе бидете подготвени да прифатите поголеми идеи и можности од кога било досега и можеби ќе сакате да се поврзете со терапевт, советник или ментор кој ќе ви помогне да го постигнете она што го сакате. Можете да сметате и на своите најблиски пријатели.

Близнаци

Кога станува збор за вашите цели и амбиции, може да се чувствувате повлечени во различни правци. Поврзаноста на Месечината со Нептун може да ја зголеми вашата збунетост. Може да биде полесно да се опуштите и да дозволите денот да ве однесе таму каде што е потребно, наместо да донесувате одлуки за тоа што да правите и со кого да се поврзете. Најважно е да се фокусирате на своите приоритети.

Во сабота и недела, имате потреба да се поврзете со другите, а тоа дефинитивно ќе ви го подобри расположението. Можеби сте подготвени да запознаете луѓе во други кругови кои се водени од истите идеи и амбиции како вас, што може да ви помогне да се движите напред и нагоре. Подгответе се за подобар период.

Рак

Вашата креативна страна може да биде поттикната на акција. Дали сте инспирирани од работата на другите? Ако е така, можеби ќе ве остави со желба да се препуштите на сопствените таленти. Со многу имагинативен аспект во движење, нурнете и видете каде ве води вашата уметност, занает или музичка способност. Испробувањето нови методи и техники може да ве стави на пат кон сосема нов начин на работа и да бидете успешни.

Со Сонцето што ја осветлува зоната на вашата кариера во сабота и недела, а Месечината ги подобрува работните и здравствените проблеми, ќе бидете водени од страст и голема љубопитност. Ќе бидете охрабрени да негувате подлабоки врски преку заеднички авантури и отворена комуникација. Барате побогати искуства и ви е потребно ново учење? Вашата интуиција ќе ве води низ сите претстојни предизвици.

Лав

Немирните чувства може да бидат резултат на поврзаноста на Венера со Уран, што може да значи дека ви е тешко да се приспособите на вашата вообичаена рутина. Внимавајте на неочекувани настани. Дали копнеете по некоја личност која ви е блиску, а сепак далеку? Имајте отворена комуникација и бидете искрени. Тоа ќе ви помогне да ја пронајдете љубовта.

Вашата страст за истражување се засилува во сабота. Подгответе се да тргнете на возбудливи патувања, без разлика дали се физички или интелектуални. Размислете за патување на непознати места, навлегување во нови теми или следење романтична авантура. Прифатете ја спонтаноста и дозволете му на вашиот огнен дух да ве води до возбудливи искуства и значајни врски кои ги прошируваат хоризонтите и го разгоруваат вашето срце.

Девица

Вашата љубопитност може да биде во полн ефект овој викенд, охрабрувајќи ве да се поврзете со луѓе и места и да ги откриете најновите информации за теми од интерес. Тоа е возбудливо време, бидејќи може да патувате некаде каде што има одредена магија или да дознаете нешто што може да биде во ваша корист.

Подготвени сте да ги стабилизирате вашите финансии? Време е да преземете одговорност за тоа и да бидете проактивни. Никој не може да ги среди вашите финансии, освен вие самите.

Вага

Треба да имате тежок разговор? Ако е така, нагонот да се избегне тоа може да биде силен, Вага. Но, врската на Месечината со Нептун сугерира дека можеби ќе одлучите малку да ја промените вистината за да ја направите поприфатлива. Ако сте главно искрени, една или две бели лаги веројатно нема да бидат важни. Но, ако одите предалеку, тоа нема да ви помогне ниту на вас, ниту на ситуацијата и можеби ќе ги влоши работите.

Во недела, вашите комуникациски вештини блескаат силно, затоа фокусирајте се на вмрежување, маркетинг и промовирање на вашите идеи со доверба. Ќе имате можности да ги зајакнете пријателствата и партнерствата преку отворен дијалог и споделени визии. Романсата исто така ќе биде во полн цут, додека со страст ги изразувате своите желби. Прифатете ја спонтаноста во вашите интеракции, дозволувајќи му на вашиот шарм да ги плени другите.

Шкорпија

Сакате да ги зголемите вашите финансии? Со креативно размислување ќе се потрудите да ги испитате дополнителните можности за заработка. Ќе бидете и подготвени да работите интуитивно и со страст за да ја унапредите кариерата и да го зголемите вашиот потенцијал за заработка. Овој викенд, приоритетот е на финансискиот раст, но и самоподобрувањето кога станува збор за работата.

Не брзајте премногу да склучите договор или да се обврзете, бидејќи има два фактори кои можат да го ограничат напредокот. Врската Месечина/Нептун може да донесе некои измешани пораки и недоразбирања, затоа бидете подготвени. Меркур исто така успорува пред да почне да се движи ретроградно на почетокот на следната недела. Можни се ветувања, но и премислувања.

Стрелец

Денеска сте зафатени? Бидете подготвени работите да се одвиваат поинаку од она што го очекувавте. Некои луѓе околу вас би можеле да измешаат датуми, или да направат грешка која нема никаква врска со вас. Но, петок е, па затоа потрудете се за излезете, да отидете на некој настан или да се дружите со пријателите или семејството.

Во сабота и недела, време е да го прифатите вашиот авантуристички дух и желба за живот. Препуштете се на активности кои ви носат радост, без разлика дали се работи за спорт, креативни активности или истражување на нови хоби. Ова е исто така можност да влезете во лидерски улоги со доверба, водејќи ги другите со вашата природна харизма и ентузијазам. Врската Сонце/Месечина, исто така, ви дава моќ да напредувате во повеќе аспекти.

Јарец

Тешко ви е да да комуницирате со некого? Но, не се трудете премногу бидејќи голема е веројатноста дека не зависи сѐ од вас. Опуштете се и не правете преголема работа од тоа. Бидете свои и пуштете разговорот да тече природно. Ако се вклучите, ќе ги разберете вистинските мисли и чувства на оваа личност на телепатски начин, а тоа може да ви помогне да ги изговорите вистинските зборови во вистинско време.

Во текот на следните денови, приоритетот е на внатрешна рефлексија и личен раст. Можеби ќе се чувствувате како да сакате да одвоите време да ги истражите соништата и да истражувате во вашата потсвест. Ова е можност да ги ослободите старите обрасци и верувања кои повеќе не ви служат, правејќи простор за нови почетоци. Освен тоа, со усогласување со вашиот духовен пат и тежнеење кон вашиот внатрешен свет, ќе негувате хармонија и рамнотежа.

Водолија

Има денови кога може да изгледате осамено да следите некоја цел или сон, особено ако сте морале да ги намалите другите активности за да го постигнете тоа. Можеби ќе се чувствувате вака во текот на целиот викенд. Штом резултатите ќе почнат да се појавуваат, тие можат да ги надоместат сите ситуации, кои вие ги гледате како неуспеси.

Ќе бидете желни да ја прифатите уметноста на дружење и да воспоставите подлабоки односи со другите. Ова е вашата шанса да се вклучите во стимулативни разговори и можности за вмрежување, поттикнувајќи нови пријателства кои го прошируваат вашиот социјален круг. Вашите комуникациски вештини блескаат, привлекувајќи ги другите кон вас поради вашите иновативни идеи и единствена перспектива. Можностите за раст се насекаде околу вас!

Риби

Може да се чувствувате малку на работ ако работите не се случуваат како што очекувате. Но, бидејќи Венера сè уште е поврзана со Уран, постои шанса некои работи да се случат поинаку од планирањето. Ако е така, направете мала пауза.

Во сабота и недела, вие ќе бидете во центарот на вниманието во врска со вашите цели и амбиции. Смело следете нови проекти и можности и покажете ги вашите таленти и креативност. Бестрашниот став кон правење пари и преземање пресметани ризици за да ги унапредите вашите финансиски цели ќе ви се исплати. Вашата интуиција ве води кон профитабилни потфати и инвестиции. Време е да им верувате на своите способности, Риби.

Коментари

Популарно