Овој хороскопски знак треба да очекува дополнителни приходи

ОВЕН

Доколку вашите должности не ви дозволуваат да одбиете деловни понуди, разгледајте ги со колегите и постапете внимателно. Збогатете ја вашата општа култура. Не ги доживувајте премногу емотивно успесите на професионален план и бидете внимателни.

БИК

Бидете внимателни со деловните состаноци. Околу пладне сте напнати, но успехот ќе ве придружува. Останете смирени по секоја цена. Ќе си гарантирате успех доколку со трпение и такт договорите деловна соработка. Бидете великодушни и попустливи доколку некој близок или пријател ви згрешил и простете им за моментот на слабост.

БЛИЗНАЦИ

Денеска сте во хармонија со себеси и се чувствувате сигурни во своите способности. Не претерувајте во вашата потрага да докажете дека сте во право. Ќе остварите материјален успех. Сите дискутирани договори поврзани со вашата професионална реализација ќе бидат успешни. Деловните состаноци и комуникацијата се тешки.

РАК

Успехот може да скршне од вашиот пат ако не сте ги завршиле задачите навреме. Избегнувајте критички забелешки кои предизвикуваат агресивност кај вашите колеги. Деловните состаноци ви носат успех само доколку сте сигурни во вашите барања и не импровизирате.

ЛАВ

Менаџментот на компанијата ќе ја цени вашата сериозност. Денот ветува интересни настани во вашиот личен и професионален живот. Одржувајте деловни состаноци и споделете ги вашите идеи. Преземете иницијатива на вашето работно место. Ќе мора да се оптоварувате со повеќе од планираните обврски.

ДЕВИЦА

Во секој случај, убедете ги колегите да ги прифатат вашите планови. Рекламирајте го вашиот бизнис активно за да не бидете во сенка на конкурентите. Попладне бидете организирани и одговорни за вашата работа. Стабилизирајте ги односите со вашите колеги за да ги поддржат вашите професионални идеи.

ВАГА

Расправиите на работното место можат да го уништат вашиот авторитет. Доброто разбирање со вашите партнери и колеги ви помага успешно да се справите со итните професионални проблеми. Патувањата се успешни доколку се поврзани со вашата деловна активност. Очекувајте финансиски приходи кои треба да ги инвестирате во текот на денот.

ШКОРПИЈА

На првиот ден од месецот ќе си ги обезбедите приходите од соништата. Патувањето ќе ви донесе добро. Зафатите ќе бидат успешни доколку не брзате и детално размислите за вашите намери и цели за штотуку започнатиот месец. Не претерувајте со големи брзини, бидејќи ако ве запре сообраќајната полиција и бидете кавгаџиски расположеи, гарантирана ви е голема казна.

СТРЕЛЕЦ

 поврзани со дополнителна задача која сте должни да не ја запоставите. Обрнете внимание на колегите и слушајте ги деловните предлози кои ви се упатени. Чувствителни сте на критики. Можно е додека ве понесе желбата да заработите и акумулирате пари, да пропуштите шанса за професионален изглед.

ЈАРЕЦ

Не одбивајте дополнителни работни задачи доколку ви се доделени од менаџментот кон фирмата. Завршете ги и вашите непосредни должности за да го направите на време. Вашата предвидливост ќе ги претвори тешкотиите на работното место во успеси, доколку сте упорни и фокусирани на вашите должности.

ВОДОЛИЈА

Со проблемите во деловните разговори ќе се справувате со тактичност. Вашата работа ќе ве преокупира. Биди оптимист. Брилијантно се справувате со вашите задачи. Вработените во индустријата, трговијата и услугите ќе бидат непријатно изненадени поради помалата плата за изминатиот месец.

РИБИ

Вашето чувство за правилниот тек на настаните околу вас ќе ви помогне да не пропуштите уште една одлична можност за професионално појавување, што е ваш стар сон и наскоро ќе стане реалност. Ако сте ја напуштиле работата во последните денови, денеска можете да го достигнете и да започнете со вашите нови амбициозни идеи.

Коментари

Популарно