Исцртај го твојот пат до успехот и придружи ни се на првите Денови на кариера powered by KARIERA.mk од 7 до 9 јуни во East Gate Mall

Не си вработен и незнаеш како да го започнеш почетокот на твојата кариера?

Тогаш дојдe на вистинското место!

Career Days  со заеднички напори на KARIERA.mk и East Gate Mall од петок, 7 јуни до недела, 9 јуни 2024 година. Овој настан служи како витална платформа за неодамно дипломираните студенти и професионалци кои бараат нови можности за кариера. Денови на Кариера е нов проект и настан чија цел сигурно ќе ја повториме во текот на годината. Целта на настанот е сите оние кои имаат потреба од работа да ја пронајдат помеѓу учесниците, додека компаниите ќе имаат можност да се презентираат пред посетителите.

За сите компании кои сакаат да се придружат на настанот и да ги прикажат своите можности, овој настан нуди шанса за активно вклучување и истражување на нови групи на кандидати, проширување на вашата мрежа и истакнување на вашиот бренд. Со нетрпение го очекуваме вашето учество во обликувањето на иднината на работната сила и негувањето значајни врски.

Главните причини зошто треба да бидете дел од настанот:

  • 1 јуни го означува крајот на летниот семестар за сите студенти, поттикнувајќи лов на работа
  • Голем број на професионалци кои бараат нови можности за кариера и кои ќе бидат дел од викенд настанот во East Gate Mall

Времетраење на настанот:

Денови: 07-09 јуни

Време:

  • Петок 17:00-20:00
  • Сабота 12:00-20:00
  • Недела 12:00- 18:00

Следи нѐ на социјалните медиуми за да дознаеш повеќе информации. Твојата иднина почнува тука!

Колку често треба да ја миете косата?

Еве колку често во текот на една недела треба да ја миете косата! Доколку мислиш дека миењето на косата треба да го определуваш сама, PopSugar ќе те увери дека тоа не е така.

Постојат многу фактори кои одредуваат колку често во текот на една недела треба да ја миеш косата, како што се текстурата на косата, состојбата на темето и фризурата.

Доколку мислиш дека миењето на косата треба да го определуваш сама, PopSugar ќе те увери дека тоа не е така.

Постојат многу фактори кои одредуваат колку често во текот на една недела треба да ја миеш косата, како што се текстурата на косата, состојбата на темето и фризурата.

Доколку имаш мрсно влакно, секојдневното миење на косата може да биде добро за тебе, особено доколку имаш тенка, права или прекршена коса на која и треба волумен на коренот.

Со кадравата коса е поинаку, не е практично поради стилизирањето и сушењето. Покрај се, кадравата коса е сува, па добро е да се мие што е можно поретко.

Оние кои имаат првут, треба да ја мијат косата најмалку два пати во неделата, со специјален шампон против првут.

Секој што има фарбана коса, знае дека честото миење и штети на бојата.

Експертот за фарбање, Стефани Браун вели дека луѓето со фарбана коса не би требало да ја мијат косата повеќе од 3 пати во неделата, а оние кои имаат сува коса препорачува да ја мијат што е можно поретко.

Доколку имаш чувство дека треба често да ја миеш косата, почни да користиш шампон за суво миење.

Полната месечина во Стрелец носи големи промени за три хороскопски знаци

Енергијата на полната месечина во Стрелец на 23 мај ќе биде исклучително моќна. Таа ќе нè научи да покажуваме и да примаме благодарност за сето добро што се случува, а особено ќе биде љубезна кон оние кои знаат да ги ценат малите нешта, пишува „Сенса“.

Сите ќе бидеме опкружени со оваа посебна енергија, но најголемо влијание ќе почувствуваат овие три хороскопски знаци.

Близнаци

Полната Месечина во Стрелец може да ги поттикне Близнаците да истражуваат нови идеи, филозофии и места. Ова може да ја поттикне нивната љубопитност и потреба за разновидност, што би можело да ги мотивира да патуваат или да научат нови работи. Промената што ќе ја донесе оваа Полна Месечина ќе влијае на нивното внатрешно јас, а најголемата промена ќе се случи на лично ниво.

Девица

Девиците ќе стават акцент на своите цели и амбиции за време на полната Месечина во Стрелец. Ќе почувствуваат потреба да ги прошират своите хоризонти и да се фокусираат на долгорочните цели. Тие може да бидат насочени да ја разгледаат нивната животна филозофија и да се приспособат за подобро да ги задоволат моменталните желби и потреби.

Риба

Оваа полна Месечина може да ги поттикне Рибите да се соочат со нивните длабоки емоционални внатрешни процеси и трансформација. Тие ќе почувствуваат силна потреба да ги ослободат старите емоционални оптоварувања и да се отворат за нови емоционални искуства. Рибите се знакот кој очекува најголема промена, бидејќи енергијата на оваа полна Месечина навистина ќе влијае на нивните врски, а едно познанство би можело и да заврши.

Популарно