ФОТО: Од paзголен календар до советничка на Заев за надворешна политика

Поранешната ТВ водителка и модел Иванна Хаџиевска стана советник на премиерот Зоран Заев за надворешна политика.

Хаџиевска нема никакво искуство во ова поле, а позната е по тоа што како шефица на протокол во владата го промаши знамето на Австрија при посетата на канцеларот Себастијан Курц, кој беше пречекан со литванско знаме.

Нејзиниот избор наиде на хумор на социјалните мрежи.

-Додека јас се сунчам, Иванна од успешен шеф на протокол кој ги погоди сите знамиња, стана советник за надворешна политика на Зоран Заев. Држ се ЕУ стижемо, гласи Твитер објавата.

Коментари

Популарно