Ова видео има 6 милиони прегледи

 Ноје, Калина веќе 20 години го фотографира своето лице секој ден. Првата фотографија е направена на 11 јануари 2000 година, а последната е направена пред четири дена.

Ноје правеше селфија пред популарниот израз да стане дел од нашето секојдневие. Така се појави снимката, што сведочи за тоа како неговиот изглед се сменил во последните 20 години. Тој има ист израз на лицето на секоја фотографија, но наскоро дознаваме дека Ноје е комплетно променета откако ја направил својата прва фотографија.

Интересно видео остава силен впечаток бидејќи сведочи за минливоста на животот и суровиот процес на стареење. Но, исто така претходно објави  селфија.

Првиот беше поставен во 2006 година и забележа 26 милиони прегледи. Следниот беше објавен во 2012 година и во моментов има 6 милиони прегледи.

Видео: Ова момче има талент

Марселито Помој (35) од Филипини ja крена публиката на нозе за време на настапот на „America's Got Talent: The Champions“, нова верзија на популарно музичко натпреварување во кое учествуваат победници од претходната сезона и натпреварувачи од целиот свет.

Помој ја освои филипинската верзија на ова натпрецарување во 2011 година, а веќе има издадено два студиски албума. Тој се врати на голема врата на натпреварот, пеејќи ја симфониската балада"The Prayer, која е оргинална јизведба на Селин Дион и Андреа Бочели.

На сцената му се придружува сопругата заради емотивна поддршка, додека жирито е стандардно - Симон Коуел, Хајди Клум, Алеша Диксон и Хауи Мендел. Иако Помој беше видно нервозен на сцената, тој цврсто му потврди на Кауела дека ќе биде победник на сезоната, на задоволство на публиката.

Вештината што ја покажа Помој беше несомнена. Почна да ги пее деловите на Селин Дион со софистицирано сопрано, а потоа, на сите изненадување, се префрли на длабокиот тенор на Андреа Бочели,  без тешкотии.

Како што песната напредуваше, Помој продолжи да се префрла од еден глас на друг, заработувајќи громонасно овации.

ВИДЕО: Овие двајца љубовници баш се “уловени“

Доколку го изневерувате партнерот, а тоа е непристојно однесување тогаш мора да бидете многу внимателни затоа што и мал знак на опуштање може да ве доведе до големи проблеми, како што му се случило на овој човек.

Кога мажот ја изневерува сопствената сопруга тогаш има многу мал избор на места на кои може да ја однесе онаа со која ја изневерува.

Големи се шансите да биде откриен. Едно од идеалните места на кои љубовниците би можеле да одат се натпреварите.

Мажот се води според логиката дека неговата сопруга не гледа спорт на телевизија и дека сигурно нема да гледа одреден натпревар, па потоа “девојката“ може да ја однесе на спортска манифестација.

Во текот на натпреварот се почесто може да се наиде на активацијата како “kiss cam“ каде што камерите во салата или пак стадионот на големиот видео бим го зумира парот кој би требало да се бакне.

Видеото кое веќе некое време кружи по интернет зборува баш за љубовниците кои се “уловени“.

На пријателскиот натпревар помеѓу фудбалерите на еквадорската Барселона и локалниот ривал Делфин, еден пар се бакнувал, а кога сфатиле дека сите го виделе тоа, мажот само ја тргнал раката од девојката и се оттргнал од неа. Но, предоцна.

Популарно