ФОТО: Фанстастичната свирка во МКЦ не успеа да ја растури ниту ветерот, ниту дождот

На 10-ти јуни на во МКЦ по седми пат се одржа повеќечасовниот фестивал на нова музика насловен „Здраво Млади“

Ниту, силниот ветер и дождот не можеа да го расипат одличното расположение кај многубројната публика која уживаше во музиката на 10-е изведувачи.

На платото настапија The underground youth,  KXP , а headliner на вечерта беше фантастичниот  англискиот пост рок бенд Slowdive .

Во прилог се и фотографиите од  настапот на манчестерскиот пост-панк бенд The underground Youth.

Испратено од  Уна Николоска

Ова се датумите за овогодинешниот ПивоФест

Новото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.
 

 

Ова ќе биде јубилејно 15-то издание на Пивофест кој стана заштитен знак на градот и кој секоја година привлекува се поголем и поголем број на посетители од цела Македонија.

Се очекува во наредните денови да бидат објавени пиварниците што ќе учествуваат на фестивалот како и целокупната музичка програма за време на фестивалските денови.

ВИДЕО: Камион пропадна во фонтаната на плоштадот во Скопје

Скопјани во очекување на ракометниот шампион на Веропа, РК Вардар, на плоштадот Македонија, каде денеска се случи незгода. Камион кој се служеше за припрема на плоштадот за пречек, пропадна на плачките на плоштадот.

Популарно