Фото: Дали треба да ја „следите“?

Манекенката Деми Роуз (24), кариерата ја започнала како модел за долна облека, кога се преселила од Бирмингем во САД.

На социјалните мрежи наеднаш станала популарна откако почнала да објавува провокативни фотографии во оскудни изданија.

На крајот, собрала речиси 10 милиони следачи на Инстаграм. Многу обожаватели ја нарекуваат “кралица на голотијата“.

Нејзиниот годишен приход од моделинг се проценува на 650.000 долари. Понекогаш работи и како DJ, а се појавила и во неколку музички спотови.

Многумина ја нарекуваат британската Селена Гомез (27), бидејќи многу наликуваат една на друга.

Деми била во врска со поранешното момче на милијардерката Кајли Џенер (22), раперот Тајга (29), а ја поврзувале со многу ѕвезди, како што е Дрејк (32).

Меѓутоа, Деми позади себе нема никакви скандали ниту секс афери. Моментално е во врска со DJ-от Крис Мартинез, кој кариерата ја започнал во 2011-та година. Парот не се појавува често во јавност.

Иако никогаш не потврдила дека нејзиниот изглед не е целосно природен, странските медиуми постојано пишуваат дека ги оперирала градите и ставила филери на устата

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haters will say it’s Photoshop 🎥 @brendanforbes

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

Коментари

Популарно