Предог за денешен ручек

Компирите можете да ги послужите како прилог со месо или како оброк.

СОСТОЈКИ:

700-800 гр компири

200 гр кисела павлака

250 мл млеко

50 мл масло

1 кесичка супа од печурки

4-5 чешниња лук

бибер

сол

листови магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Извор: Готви.мк

Коментари

Популарно