Конечно сончево време, но ќе ни потрае само...

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. 

Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе достигне до 21 степен.

До четврток времето ќе биде претежно сончево со умерен јужен ветер и пораст на утринската и дневната температура.

Од петок до недела ќе има зголемување на облачноста со повремени локални врнежи од дожд. Во петок ќе дува засилен јужен ветер, а од сабота ветерот ќе биде северен и ќе придонесе за позначително опаѓање на дневната температура. 

(ВИДЕО) Плаќа школо 10.000 евра – Јелена ги шокираше сите, заминува во илегала и ја менува професијата

Откако во интервју за српски Телеграф најави дека наскоро се мажи и дека ќе ја напушти Србија, Јелена Круниќ повторно ги шокираше сите и како што вели, одлучи да се повлече во медиумска илегала и да се посвети на школувањето.

Јелена планира да стане професионална шминкерка, а трошковите од школувањето ќе ги плати нејзиниот дечко Даки Савиќ.

„Имено, Јелена планира да во Шведска го запише курсот за професионален шминкер на една позната и многу успешна компанија која произведува шминка, а кога ќе заврши, ќе добие меѓународно признат сертификат. Но, таа нема намера тука да застане. Таа потоа ќе заврши и мастер курс, за да во тој нов сертификат би можела да држи обуки за идните шминкери. Поради тоа што станува збор за силна компанија, овие курсеви не се нималку ефтини, односно изнесуваат околу 10.000 евра. Колку што знам, Даки на Јелена ќе и плати целокупно школство“, изјави за „Ало“, извор близок до Јелена Круниќ.

Од друга страна, и Круничева потврди дека го менува својот живот и корени.

„Се е вистина. Шминкањето е нешто што отсекогаш го сакам, што добро ми оди, и со што сакам да се занимавам во иднина. Доста ми е повеќе од грди наптиси, и скандали, дојде време да се смирам и да свртам нов лист. Сепак, најмногу се радувам за тоа што ќе се мажам за Даниел. Ќе гледаме да се венчаме до летото, па тогаш кога ќе завршам со целата папирологија, да официјално се преселам кај него. Тоа ќе се случи, се надевам веќе на есен. За да ги добијам сите документи, ќе морам да одам на курс по шведски јазик, покрај овој за шминкање. Кога ќе завршам, ќе видиме сериозно да провериме како говорим шведски“, изјави Јелена Круниќ.

Еве што Јелена Круниќ раскажа за мажачката, напуштањето на Србија и судењето со Зорица Дукиќ:

 

Ako zelite da znate istinu i sta se desava onda vam informacije iz prve ruke stize na drustvenim mrezama Dakija @dakisavic i Jelene @jelena_krunic i nikakve druge izjave ne dajemo. Nemojte da verujete portalima i novinama sto pisu svasta. Jelena i ja smo i dalje zajedno i tu nema diskusije. Informacija koju je Jelena dobila, drugacije je shvatila nego kako je bila namera i zato njena emotivna reakcija bila takva. Trebalo je da bude informativno a ne napadom. Kao sto dosta vas zna, Jelena je mnogo emotivna osoba, zato je i volimo, jer je iskrena i pokazuje osecanja bez filtera. Ovde nije u pitanju nikakva proslost, ja sam Jelenu prihvatio kao i ona mene sa svim vrlinama i manama, znamo se 10 godina i filtera nema izmedju nas. Ali kao sto bi trebalo, to je da privatnost sacuvamo izmedju nas dvoje, kao i svi ostali i mi imamo brda i doline, ali nista sto ne moze da se resi jer uz ljubav ide razumevanje, postovanje i prastanje. . Takodje bih dodao da je Jelena u odlicnom stanju, nije tako strasno kao sto mediji prenose, bila je kod lekara da joj zavije ruku jer je pri udaranju sijalice se rasekla. Nikakva seca vena nije bila u pitanju, niti njenoj poseti Laze Lazarevic, ona je dovoljno jaka i stabilna da nema potrebe za tim. Hvala vam sto ste uz Jelenu i podrzavate je u Parovima i u nasem zivotu /Daki ❤ #jelenakrunic #dakisavic #ljubavnaspokrece

A post shared by Satisfied with the very best (@jelena_krunic) on

(ВИДЕО) Тепачка со штаки помеѓу пензионери во автобус

Во градски автобус во Белград се случи и тепачка со штаки на двајца пензионери, по што разменија и неколку боксови.

Од снимката која е објавена на социјалните мрежи може да се види дека пензионерите жестоко се маваат, а патниците бегаат на другата страна на автобусот.

Популарно