ВИДЕО: Македонец го најде лекот за земјотресите

Земјотресите се главна тема низ Скопје последниве 3-4 дена. Секојзборува за последните потреси, а секако и телевизиите ја обработуваат таа тема.

544705_10150871781462138_2086995160_n-660x330

Гевгеличланец се обрати во утинската емисија „Здраво Македонијо“ кај водителот Роберт Јанков кој слушна неочекувано решение како предлог кое ако не друго барем ги насмеа гледачите.

ВИДЕО: Вистинското изненадување дошло откако полицијата стигнала до возачот

За време на полициска потера, стар Бјуик се движел со брзина поголема од 175 км на час, но вистинското изненадување дошло откако полицијата стигнала до возачот.

Самиот факт дека тој избегал од местото на настанот била уште полоша за 51-годишниот возач. Откако добиле пријава дека бел Бјуик од 1996 година, удрил во два автомобила во Сиетл, полицијата го забележала автомобилот на 60 милји од местото на настанот. Тие се обиделе да го сопрат, но возачот избегал. После филмската потера, автомобилот конечно запрел, но дури откако возачот изгубил контрола врз возилото и слетал во ров. За среќа во несреќа, немало пешаци и велосипедисти, па дури ниту повредени, најмногу поради забраната за движење поради пандемијата на коронавирус.

Вистинското изненадување за полицијата дошло кога виделе дека возачот бил куче. Така тврдел 51-годишниот маж, изјави полицискиот службеник Хедер Акстман. "Во полицијата сум  веќе 12 години и никогаш не сум го слушнала ова објаснување. Запирав многу брзи возачи во потерите , но ниеден возачот не рекол дека го учел кучето да вози", изјави Акстман за Си-Ен-Ен.

Возачот на Бјуикот е уапсен и обвинет за неколку точки од обвинението, вклучувајќи несовесно возење, возење под дејство на опијат и бегање од местото на несреќата, а неговото куче е конфискувано. Кауцијата е 8500 долари.

Видео: Овој професор има „уникатно“ решение за непослушни студенти

Модерната технологијата за жал им создава проблеми и на просветните работници, често нивната работа е попречувана од телефонски повици на студентите за време на предавањата. Меѓутоа овој професор има уникатно решение за „непослушните“ студенти, за што станува збор погледнете го видеото.

Видео: Кога сопственикот не те „забележува“

За жал домашните миленичиња често се запоставени од сопствениците, на ова видео ќе видите како едно маче се обидува да го „натера“ сопственикот да си игра со него. Дали ќе успее во тоа , погледнете го видеото во продолжение.

Популарно