ФОТО: Нова поза која се шири на Инстаграм

За жените ноќна мора е помислата дека бикините може да им испаднат среде плажа, а уште поужасно е доколку тоа биде споделено на социјалните мрежи.

Сепак, инфлуенсерките и познатите дами почнаа да се фотографираат во поза „кренати гаќички“ и ова стана планерно популарно.

Една од оние кои се прослави со таа поза е плус сајз манекенката Искра Лоренс, а ја обожава и пејачката Деми Ловато.

И Бритни Спирс има своја верзија од овој Инстаграм тренд.

Некои жени велат дека тоа е бизарно и вулгарно, а некои дека оваа поза им олеснила затоа што конечно знаат што да прават со рацете.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☘️☘️☘️

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Got your attention with my pretty bikini pic? OK wicked now if you could just go read my last post👍 - yup the one you missed because of the damn algorithm - it’s about Sudan. Yup, I like to do that... not just post my cute model pics but actually post about the 💩 I care about and that we all need to be sharing because the media would rather perpetuate us being trapped in a world where we are more worried about our bodies and insecurities than helping oppressed, marginalised humans fighting for their rights, freedom and lives. #youcandomorethanpostaprettypicture #useyourprivilege #useyourplatform #thirsttrappin #foracause #realpeopleslivesaremoreimportantthanyourfollowercount

A post shared by i s k r a (@iskra) on

Коментари

Популарно