ФОТО: Тешка сообраќајка во Скопје

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје.

Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници откако комби и автомобил се судриле на рстосницата од булаварите Србија и Трета македонска бригада.

МВР со детали во текот на денот.

Коментари

Популарно