ФОТО: Погледнете што остана од „Дупени Бич“ по страотното невреме

Невремето што зафати дел од Македонија вчера,зад себе остави целосен хаос. Охрид и Преспа беа најпогодени од циклонот што на оменти личеше на торнадо. Овие фотографии се од плажата „Дупени Бич“ во близина на с. Долно Дупени. 

Коментари

Популарно