Пендаровски демантира: Не му реков на Борисов љубави, туку хубави

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера се прошири на социјалните мрежи.

Пендаровски, како што информираше, кога ги забележал Ана и Бојко и решил да им се придружи, всушност на бугарски јазик им вели „Каде сте, хубави?“.

Слушнете сами:
 

Коментари

Популарно