Променливо облачно кон крајот на денот врнежливо

Во текот на денешниот ден не очекува променливо облачно време. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал помеѓу 4 и 12, а  дневната  во интервал  од 14 до 23 степени.

Во Скопје утринската температура ќе достигне до 8 степени, а дневната температура до 21 степени.

Коментари

Популарно