Видео: Претседателката на Хрватска ги бодреше хрватските фудбалери

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китановиќ во изминативе години со своето присуство на спортските терени  докажа дека е голем обожавател на хрватската фудбалска репрезентација, а тоа пго потврди  и вчеравечер во Ријека, каде хрватските фудбалери славеа против Словчка и обебедија пласман на ЕУРО 2022.

Китановиќ како и секогаш кога е на трибините е расположена за фотографирање со навивачите, па така беше и вечерва. Селфи со претседателката „ќари“ и легендарниот хрватси тренер Ќиро Блажевиќ.Како и да е, Китаровиќ го искористи натпреварот за политичка промоција, ако се знае дека наредниот месец се претседателските избори во Хрватска, на кои таа е еден од тројцата кандидати.

Коментари

Популарно