Видео: Претседателката на Хрватска ги бодреше хрватските фудбалери

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китановиќ во изминативе години со своето присуство на спортските терени  докажа дека е голем обожавател на хрватската фудбалска репрезентација, а тоа пго потврди  и вчеравечер во Ријека, каде хрватските фудбалери славеа против Словчка и обебедија пласман на ЕУРО 2022.

Китановиќ како и секогаш кога е на трибините е расположена за фотографирање со навивачите, па така беше и вечерва. Селфи со претседателката „ќари“ и легендарниот хрватси тренер Ќиро Блажевиќ.Како и да е, Китаровиќ го искористи натпреварот за политичка промоција, ако се знае дека наредниот месец се претседателските избори во Хрватска, на кои таа е еден од тројцата кандидати.

Фото: Игор Карачиќ е „немоќен“ пред неа

31-годишниот ракометар Игор Карачиќ беше прогласен за играч на натпреварот на неодамнешниот натпревар меѓу Хрватска и Германија на Европското првенство во ракомет

Иако нив ги бодреше цела Хрватска и пошироко, неговата девојка, атрактивната  манекенка Душица Андоновска, исто така го бодреше  Игор  .

Според  медиуми, Игор  ја освоил Душица пред една година додека играше за ракометниот клуб Вардар во кој помина неколку години.

Игор моментално игра во Полска и  медиумите  започнаа да шпекулираат дека манекенката исто така планира да му се  придружи на Игор.

Исто така, се шпекулира дека наскоро ќе има веридба, иако Игор не објавува фотографии од неа на социјалните мрежи/

Парот, наводно, ги поминал Божиќните празници во Мостар, а Душица и нејзиниот избраник беа во Загреб за време на подготовките за Европското првенство. 

Фото: Потроши богатство за да ги „дотера“ своите грaди

Може да биде тешко животниот стил и изгледот на британската старлета Кејти Прајс да служат како пример, но токму таа ја инспирираше 25-годишната Елиса Селина Албрич  од Дизелдорф, Германија, која денес има  армија на  следбеници на социјалните мрежи  благодарение на раскошните гради кои ги има сега после ставањето на имплантанти во вредност од 18 000 фунти.

Elisa тврди дека со само 15 години почнала да размислува за операцијата, бидејќи нејзините гради беа толку мали, што таа не може да носи градник, и така почнал нејзиниот пат до денешниот изглед 

Кога имала 18 години, ја направила  првата операција на градите и ги зголемила од големината А до големина Н. Потоа таа продолжила со операциите се до екстремната промена што ја замислила таа.

"Градите ми беа премногу мали. Отсекогаш сакав да имам големи гради и немав никакви гради. Понекогаш момците ми велеа дека воопшто немам такво, но не ме допира премногу, не го сфаќав  тоа сериозно. Имав 15 години кога Отсекогаш размислував за пластична хирургија.Секогаш гледав во девојки кои имаат гради и им се восхитував, мислев дека изгледаат убаво и решив дека сакам да ги имам и јас. Едноставно го сакам тоа .Мислам дека Кејти Прајс е таа која најмногу влијаеше врз мене. јас и мислев дека таа е секогаш убава “, изјави Елиса.

ВИДЕО: Несовесни родители го научиле бебето да краде по продавници

Каде ќе ви оди душата? Какви родители се овие? На што го учат нивното дете? Ова се само некои од прашањата поставени на социјалните мрежи откако излезе видео од надзорната камера на московска продавница.

Родителите чекаат на касата, кога ќе пристигнат, мајката ја прашува продавачката за одреден производ, а таткото го врти детето во количка на другата страна и го става веднаш до скапите производи.                                                                                                                                                                 

Таткото стои покрај неговата мајка на касата, додека детето ги става работите во количката со малите рачиња, ги става во скут, и наоколу.

Родителите неколку пати проверуваат со погледот дали детето краде како што треба, а девојчето, кое нема ниту две години, ја испразни скоро целата полица со производи.

Мама и тато само што дојдоа, видоа дека детето ја наполни количката и ја напушти продавницата без срам.

Оваа снимка налути многумина кои се прашуваат како е можно родителите да го користат своето дете за вакви работи?

Популарно