Видео: Претседателката на Хрватска ги бодреше хрватските фудбалери

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китановиќ во изминативе години со своето присуство на спортските терени  докажа дека е голем обожавател на хрватската фудбалска репрезентација, а тоа пго потврди  и вчеравечер во Ријека, каде хрватските фудбалери славеа против Словчка и обебедија пласман на ЕУРО 2022.

Китановиќ како и секогаш кога е на трибините е расположена за фотографирање со навивачите, па така беше и вечерва. Селфи со претседателката „ќари“ и легендарниот хрватси тренер Ќиро Блажевиќ.Како и да е, Китаровиќ го искористи натпреварот за политичка промоција, ако се знае дека наредниот месец се претседателските избори во Хрватска, на кои таа е еден од тројцата кандидати.

(Фото+Видео) Анабела се обиде да си го одземе животот!?

Анабела Атијас наводно се обидела да си го одземе животот пред да влезе во реалното шоу „Задруга“. Таа била во лоша психичка состојба и помешала алкохол со таблети во намера да го заврши својот живот. Таа се реши на овој чекор додека нејзината ќерка Луна беше во реалното шоу.

„Анабела едвај ја преживеа првата сезона и аферата на Луна со Слоба, а во текот на втората состојбата се влоши. Во тој период Андреј ја напушти. Почна да пие таблети за смирување, па и да ги меша со алкохол. Капката која ја прелеа чашата беше караницата меѓу Марко и Луна во реалното шоу. Тоа ја натера Анабела да добие нервен слом и да се обиде да го одземе својот живот“, откриваат српските медиуми.

Видео: Наташа Малинкова вредна и во време на пандемија

Дефинитивно таа е една од највредните изведувачи на македонската естрада. Пејачката Наташа Малинкова и во услови на пандемија за своите обожаватели сними уште една прекрасна песна. Одлична музика, уште подобар текст, новата „Се што ми зема“ дефинитивно е песна која заслужува да се најде на врвот на сите топ-листи во нашата земја. Како и претходно, така и сега, комплетен автор на ова најново музичко парче на Наташа е нејзиниот долгогодишен соработник Столе Аврамов.

- Во ова време-невреме мислам дека на сите нас ни недостига музика. Јас и мојот тим имаме повеќе готови песни, но одлучивме дека сега е време токму за оваа песна и мислам дека направивме одличен избор – вели накусо Наташа.

Слушнете и погледнете го видеото за „Се што ми зема“:

Фото: „Не се залетувајте на прва“

Социјалните мрежи поставува нереални стандарди и тоа е тема за која постојано се зборува, но сепак не носи резултати, затоа што повеќето продолжуваат да веруваат дека животот е таков како  што е претставен на  социјалните мрежи, каде што сè е убаво, фино и скоцкано, луѓето изгледаат совршено, се забавуваат и  заработуваат многу пари. Но, деновите тема на дискусијата се обработените фотографии на  Инстаграм кои Јелена и Зорана кои до максимум ги фотошопираат  пред да ги сподела.

Иако едните ја сакаат другите не, некои ја слушаат другите не, но едно е вистина Јелена е една од најголемите ѕвезди која ги диктира модните трендови, за кои е потребна голема храброст. Неа на Инстаграм ја следат повеќе од 2,2 милиони луѓе кои знае да ги почести со атрактивни и разголени фотографии. Деновиве таа објави фотографија  во нејзин стил.  За разлика од  нејзините објавени фотографии на кои таа изгледаше совршено поради фотошоп излегоа и  фотографии кои ја откриваат вистинската приказна. Поточно дека и Јелена не е  поштедена од малите женски неправилности како што е целулитот. Секако тоа не е ништо страшно, но за 41-годишната дива  сепак тоа е проблем иако за тоа немаше никаква потреба. Но, кога си Карлеуша тогаш се е дозволено. Сепак, луѓето на социјалните мрежи ја исмејуваа и пишуваа разни негативни коментари поради употреба на фотошоп.

Без фотошоп

Но, тука не завршува. На пик се најде и позната блокерка Зорана Јовановиќ позната како Зорана. И за неа може да се рече дека е зависник од фотошоп. Таа за разлика од пејачката која ги измазнила нејзините нозе, за до го сокрие целулитот Зорана реши да си ја стесни половината. Па откако си ја стесни половината, си објави фотографија на нејзиниот профил. Но, веднаш на Инстаграм излезе и вистинската верзија од објавената фотографија, па почнаа да се редат разновидни коментари. Едните пишуваа дека  треба да ѝ биде срам што се претставува во поинакво светло, додека пак другите и порачаа дека е поубава во нејзиното природно издание и дека нема потреба да ги фотошопира фотографиите.

Зорано со фотошоп / Фото: Инстаграм

Реалната фотографија

Популарно