Фото: Игор Карачиќ е „немоќен“ пред неа

31-годишниот ракометар Игор Карачиќ беше прогласен за играч на натпреварот на неодамнешниот натпревар меѓу Хрватска и Германија на Европското првенство во ракомет

Иако нив ги бодреше цела Хрватска и пошироко, неговата девојка, атрактивната  манекенка Душица Андоновска, исто така го бодреше  Игор  .

Според  медиуми, Игор  ја освоил Душица пред една година додека играше за ракометниот клуб Вардар во кој помина неколку години.

Игор моментално игра во Полска и  медиумите  започнаа да шпекулираат дека манекенката исто така планира да му се  придружи на Игор.

Исто така, се шпекулира дека наскоро ќе има веридба, иако Игор не објавува фотографии од неа на социјалните мрежи/

Парот, наводно, ги поминал Божиќните празници во Мостар, а Душица и нејзиниот избраник беа во Загреб за време на подготовките за Европското првенство. 

Коментари

Популарно