Фото: Игор Карачиќ е „немоќен“ пред неа

31-годишниот ракометар Игор Карачиќ беше прогласен за играч на натпреварот на неодамнешниот натпревар меѓу Хрватска и Германија на Европското првенство во ракомет

Иако нив ги бодреше цела Хрватска и пошироко, неговата девојка, атрактивната  манекенка Душица Андоновска, исто така го бодреше  Игор  .

Според  медиуми, Игор  ја освоил Душица пред една година додека играше за ракометниот клуб Вардар во кој помина неколку години.

Игор моментално игра во Полска и  медиумите  започнаа да шпекулираат дека манекенката исто така планира да му се  придружи на Игор.

Исто така, се шпекулира дека наскоро ќе има веридба, иако Игор не објавува фотографии од неа на социјалните мрежи/

Парот, наводно, ги поминал Божиќните празници во Мостар, а Душица и нејзиниот избраник беа во Загреб за време на подготовките за Европското првенство. 

ФОТО: Атрактивната русокоса ги извади градите

Ќерката на легендарниот музичар Лајонел Ричи, Софија станува се попопуларна на социјалните мрежи. Со своите провокативни фотографии привлекува сѐ повеќе и повеќе мажи на Инстаграм.

Во овој момент ја следат 6,3 милиони луѓе, а има и зошто. Таа во јавноста е позната како поранешна девојка на Џастин Бибер и Луис Хамилтон, но и сегашна девојка на Скот Дисик, поранешен партнер на Кортни Кардашијан.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Can’t wait for you guys to see 🌹

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

ФОТО: Ќерката на Мадона го покажа меѓуножјето

Ќерката на познатата пејачка Мадона, Лурдес Леон, позната по многу испади, повторно ја шокираше јавноста на модната недела во Лондон.

Манекенката е фотографирана по ревија во видноалкохолизирана состојба, додека едвај успева да влезе во автомобил. На себе носеше маица која беше прекратка, а бидејќи не можеше да го држи телото го покажа и меѓуножјето пред сите, што многубројните папараци го забележаа.

Стоечки овации и пет минутен аплауз за Медена земја на Златна бубамара

Наградата за интернационален успех во областа на филмот на овогодишното 23то издание на Златна бубамара на популарноста го доби македонскиот кандидат за оскар Медена земја, а наградата на сцената ја подигнаа дел од екипата која работеше на филмот како и двете семејства за кои се зборува во филмот.

Преполната сала со стоечки пет минутни овации и аплауз ги дочека на сцената Атиџе Муратова, Љутвие со дел од децата како и режисерката Тамара Котевска и Фејми Даут.

Како што истакна и режисерката тие не стигнаа да го освојат оскарот во Холивуд, но оваа награда им значи дури и повеќе, па решија наградата да ја примат онака како што мислеле тоа да го направат во Долби театарот во Холивуд – со песна изведена од насмеаната Атиџе.

Популарно