ФОТО: Никој не може да погоди која од нив е мајка, а која е ќерката

43-годишната Џолин Дијаз од Калифорнија стана ѕвезда преку ноќ благодарение на својот Инстаграм профил каде редовно објавува моменти од семејниот живот.

Секако, тука најмногу простор зазема нејзината 19-годишна ќерка Мелани Паркс, а тие две станале ѕвезди затоа што изгледаат како сестри, а не како мајка и ќерка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

♥️

A post shared by Joleen Diaz (@joleendiaz) on

Нивната приказна стигнала и до Дејли Меил, каде Џолин открила дека е самохрана мајка, а дека својата младоликост ја должи на чистиот животен стил.

-Секогаш се трудев да бидам што е можно покативна и да живеам здраво. Избегнувам алкохол, јадам избалансирана храна и многу одморам. Фокусирана сум на негата на кожата, а интензивно се негувам од 12. години - открила Џолин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#happythanksgivng 🧡

A post shared by Joleen Diaz (@joleendiaz) on

Коментари

Популарно