Сончево со умерена локална облачност и со умерен ветер од северен правец

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до  5, а дневната од  минус 6 до 13 степени. Во Скопје, максимална температура до 11 степени . 

Погледнете ја темературата во останатите делови од државата:

Коментари

Популарно