(Фото) Дино Мерлин стана дедо

Имено, пред неколку дена синот на Мерлин, Хамза и снаата Десенета Табаковиќ Дервишалидовиќ, добија син, кого го именуваа Незир. Момчето го доби името на неговиот прадедо Незир, таткото на неговата сопруга Дино Мерлин.

– Мама и бебе веќе се дома и се чувствуваат добро. Честитки до семејството доаѓаат од сите страни – рече изворот.

Синот на Дино Мерлин и неговата сопруга се венчаа минатата година, а тие се заљубија во средното училиште. Дино и неговата сопруга Амела се пресреќни поради првиот внук, како и нивната ќерка Наида која стана тетка.

Коментари

Популарно