Ѓоковиќ и неговата сопруга негативни на Ковид-19! 2 Jul 2020 - 12:20

Најдобриот тенисер на Светот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга јелена се негативни на најновиот тест на Ковид-19. Ноле минатиот вторник објави дека е позитивен на коронавирусот, после „Адриа Тур“, а во среда заедно со Јелена направиле тестирање по барање на лекарите, и двата теста се покажале негативни.

Тој и сопругата немале никакви симптоми.

„Ѓоковиќ и неговата сопруга се негативни на Ковид-19. Тоа го покажаа најновите тестови на ПЦР кои ги направиле во Белград. Претходните 10 дена ги минале во изолација, и ги следеа сите протоколи и безбедносни мерки за Ковид-19“, соопштуваат од тимот на Ѓоковиќ.

sportmedia.mk

Коментари

Популарно