Александра Накова наместо во самоизолација, си уживала на базен во Гевгелија

Поранешната манекенка Александра Накова-Гајдаџиев синоќа е уапсена во Гевгелија бидејќи не го почитувала решението за самоизолација.

Оттаму велат дека таа е спроведена во државен карантин, а ќе биде известен и јавен обвинител.

На базен во Гевгелија не придржувајќи се до одлуката на Владата и решението за самоизолација од државен санитарен и здравствен инспекторат, а поради постоење на сомневање дека е сторител на казниво дело по чл.205 и чл.206 од Кривичниот законик, лишено од слобода е лицето А. Г. (31) од Гевгелија. По комплетирање на настанот, за лицето ќе биде изготвена соодветна кривична постапка – соопштија од МВР.

Коментари

Популарно