Земјотрес со јачина од 4,2 степени почувствуван во Мостар и околината

Граѓаните на Мостар и Херцеговина денеска во 11 и 45 часот почувствувале силен земјотрес.

Според информацијата на ЕМСЦ апликацијата, која бележи потреси, земјотресот се почувствувал во Херцеговина и Хрватска.

Првичните информации на апликацијата ЕМСЦ велат дека епицентарот на потресот со јачина од 4,2 степени според Рихтер бил 13 километри од Мостар.

Коментари

Популарно