Кардиолог од Тетово почина од коронавирус – за една недела втор случај на смрт кај доктор

Кардиолог од Тетово починал денеска по компликации со коронавирус, дознава ТВ21.

Од Министеството за здравство, повеќе детали најавуваат во текот на утрешниот ден.

Според информации на ТВ21, уште еден доктор се наоѓа на респиратор и е во тешка здравствена состојба.

За една недела ова е втор случај како медицинско лице починyва од коронавирус.

Коментари

Популарно