Нова година, нова тага во семејството Шаулиќ

Пејачката Илда Шаулиќ има лоши вести за своите фанови, а тоа е дека го загубила бебето. Таа и нејзиниот сопруг Бојан Вучковиќ се радуваа поради бебенцето, но на крајот се случи оваа тажна вест.

Да потсетиме, илда неодамна објави дека се бори со опасниот коронавирус. Тие двајца претходно ја добија ќеркичката Ема, која сега има три години.

Цело семејство Шаулиќ беше многу среќно поради бебето кое требаше да дојде на овој свет, но за жал тоа нема да се случи.

Да потсетиме, Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика, почина лани на 17 февруари во сообраќајка во Германија.

Коментари

Популарно