Сончево и топло со мала до умерена облачност

Денескане очекува сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 26 до 36 степени. 

Во Скопје, сончево и топло  време,  минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Коментари

Популарно