(Видео) Јелена Карлеуша тврди дека почнале американски пејачки да ја – копираат!

Од време на време се појавува по некоја јавна личност од САД за која Јелена Карлеуша тврди дека пронашла инспирација во неа. Овој пат, на нејзин тапет се најде Доја Кет.

Американската раперка и пејачка неодамна објави спот за една песна, а костумот кој го носеше е сличен на тој на Карлеуша пред две години.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Milfin’ 😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Освен тоа, Доја слично игра како Јелена, но се тоа трае вкупно четири секунди, па мали се шансите менаџментот на американската ѕвезда да пронашол инспирација во српската пејачка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WTF 🙈 OOOKKK 🤷🏼‍♀️ BOSS BITCH COPY CAT DOJA CAT... What can I say, they love me in the States 😏

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Коментари

Популарно