10-годишното дете кое што настрада во сообраќајката кај Трубарево им подлегна на повредите

Во тешката сообраќајна несреќа која што попладнево се случи во скопско Трубарево животот го загуби и 10-годишното дете.

Веднаш после несреќата детето било пренесено во ГОБ „Св Наум Охридски“ каде што предмалку им подлегнало на повредите.

Инаку, претходно на лице место во несреќата настрада 40-годишен маж. Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор.

Извор: Курир.мк

Коментари

Популарно